1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspora Çirkin Oyun
Diyarbakırspora Çirkin Oyun

Diyarbakırspora Çirkin Oyun

Diyarbakırspor kendi evinde yaptığı tüm maçlarda rakip takımı Türk bayraklarıyla karşılarken, deplasmanda doksan dakika 'PKK dışarı' tezahüratlarına maruz kalıyor.

A+A-

Takvim Gazetesi yazarı Erhan Çelik Bugünkü köşesinde, Diyarbakırspor'un hemen her yıl yaşadığı vahim durumu gözler önüne serdi.

Diyarbakır içeri, PKK dışarı!

 

Rahmetli Emniyet Müdürü Gaffar Okkan\'ın Güneydoğulu gençleri terörden uzak tutmak ve ülkeye entegre olmalarını sağlamak amacıyla büyük destek verdiği Diyarbakırspor, rakip takım taraftarlarınca saha dışına itilmeye çalışılıyor. Hem de çok çirkin bir tezahüratla.

 

Diyarbakırspor kendi evinde yaptığı tüm maçlarda rakip takımı Türk bayraklarıyla karşılarken, deplasmanda doksan dakika \'PKK dışarı\' tezahüratlarına maruz kalıyor.

 

Bu yetmezmiş gibi Futbol Federasyonu atılan bu sloganları hakaret saymayıp, kulüplere ceza vermeyince, Diyarbakırspor\'a yönelik bu çirkin kampanya giderek büyüyor.

 

Terör örgütünün gururunu okşayan tezahüratlar statlardan yükselirken, Federasyon\'un durumu görmezden gelmesi büyük bir gaflet!