1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'a ceza kapıda
Diyarbakırspor'a ceza kapıda

Diyarbakırspor'a ceza kapıda

DİYARİNSESİ.ORG (ÖZEL HABER) - Diyarbakırspor hafta sonu oynadığı Gölcükspor maçı sonrası ceza kuruluna sevk edildi.

A+A-

Spor Toto 3.Lig 2.Grupta mücadele eden Diyarbakırspor hafta sonu kendi evinde karşılaştığı Gölcükspor maçı sonrası çıkan olaylardan sonra PFDK'na sevk edildi.

Karşılaşmanın hakeminin maçı çığırından çıkaran kararları, Yeşil-Kırmızılı ekipten iki oyuncuyu ihraç etmesi sonrası Gölcükspor'un karşılaşmanın uzatma bölümlerinde kaydettiği gol Diyarbakırsporlu taraftarlara saç baş yoldurdu.

Yeşll-Kırmızılı ekibin yönetimi yaptığı açıklamada: 

"Kulübümüz, Gölcükspor maçında yaşanan olaylar ile kötü ve çirkin tezahürat gerekçesiyle maçta görevli temsilcilerin raporu üzerine TFF Hukuk Müşavirliği tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmiştir. TFF, bu konuda kulübümüzden savunma istemiş olup, kulübümüz bu konuda hukuki yollarla savunma yapacaktır.

KLÜP OLAY ÇIKARANLARDAN DAVACI OLACAK

Kulübümüz, maçtan sonra taşkınlık yapan ve bu yolla kulübümüze ve kentimize zarar veren kişiler hakkında da yasal yollarla davacı olmayı planlamaktadır. Ayrıca olumsuz kararlarıyla taraftarlarımızı tahrik eden hakemler hakkında da ilgili kurum ve kuruluşlar nezninde gerekli şikayetlerde bulunulmuştur. TFF ve MHK'den maçlarımızda adil yönetimler sergileyecek hakemler atanması talep edilmiştir."

Öte yandan Diyarbakırspor kulübü, futbolcu ve teknik heyetin maç başı ve taksit ödemelerini yaparak Şubat 2015 itibariyle borcu olmadığını açıkladı.

HABERE YORUM KAT