1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'a 40.yıl Armağanı
Diyarbakırspor'a 40.yıl Armağanı

Diyarbakırspor'a 40.yıl Armağanı

Diyarbakırspor ' un 40 ' ıncı yaşına girdiği bu günlerde Diyarbakırspor ' a en büyük hediyeyi hiç şüphesiz İbrahim ATEŞOĞLU verdi.Ateşoğlu uzun süren hummalı bir çalışma sonrasında Diyarbakırspor ' un dünü ile bugününü bir arşiv altında toplayıp kitap hal

A+A-

Diyarbakırspor ' un 40 ' ıncı yaşına girdiği bu günlerde Diyarbakırspor ' a en büyük hediyeyi hiç şüphesiz İbrahim ATEŞOĞLU verdi.Ateşoğlu uzun süren hummalı bir çalışma sonrasında Diyarbakırspor ' un dünü ile bugününü bir arşiv altında toplayıp kitap haline getirdi."Yeşil Kırmızı Şarkın Yıldızı"..

 

 

 

Uzun uğraşlar sonucu belgeler ve eski resim arşivlerinin bir kitap altına toplandığı bu eserin her yaprağı tarih kokuyor.

Kitapta birbirinden ilginç olayların yanı sıra bilinmeyenlerde gün yüzüne birinci ağızlar tarafından açıklanıyor.Hiç şüphesiz en çok ilgilyi Diyarbakırspor Klübünün oluşma süresi çekiyor..

1925 senesinde Diyarbakır da futbol oynayanların resimlerle belgelendiği bu arşivlik ölümsüz eser Diyarbakırsporumuzun tarihine ışık tutan bir belge niteliği taşımaktadır..

 

 

Diyarbakır da futbol denildiği zaman bilinmesi gereken ne varsa Ateşoğlu ' nun bu eserinde mevcut.Dicle , Ayspor , Yıldızspor ' un yanı sıra Diyarbakır ' da efsaneleşen futbolcular ile roportajlarda yer alıyor..

 

 

Bugüne kadar Diyarbakırspor ' a başkanlık yapan tüm isimler hakkında bilgi bulabileceğiniz bu şaheserde başkanlar ile roportajlarada yer verilmiş..Dünden bugüne Diyarbakırspor kadrolarının tamamına da yer veren İbrahim ATEŞOĞLU " Bu eser gelecek nesiller içinde kaynak , belge niteliğinde olacaktır " dedi..

 

 

Diyarbakırspor tarihinin ilk formasına , İlk golünü atana , İlk toplantısına , ilk deplasmanına , ilk galibiyetine , mağlubiyetine yer verilen bu eserde ORG ailesi olarak dikkatimizi çeken en güzel olay Klüp kurucularının takım otobüsünde oyuncular ile seyahat etmesinin yanı sıra gördüğümüz ilklerin güzelliği diye düşünüyoruz..

  

Diyarbakırspor Klübü denince akla gelen isimlerden biri hiç şüphesiz Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar OKKAN ' dır..Diyarbakırspor ' u karşılıksız seven ve Diyarbakır halkı gözünde kahramanlaşan bu ismi Ateşoğlu ' da unutmamış ve tam 4 sayfa ayırarak Diyarbakırlıların kalbinde ki yerini bir kez daha göstermiştir.

 

 

Diyarbakırspor ile ilgili en küçük detayların dahi var olduğu bu kitapta Ali Gaffar OKKAN Klüp tesisleride en ayrıntısına kadar taraftarlar için resmedilip açıklayıcı yazılarla süslenmiştir..

 

 

 

Diyarbakırspor  hakkında istemediğiniz kadar bilgiye ulaşabileceğiniz bu kitapta Diyarbakırspor sevenlerde unutulmamış ve Taraftar Oluşumları an be an anlatılmış ve resmedilmiştir..Bunların yanı sıra geçmiş taraftar profilleri ile bugünkü taraftar profilleri gözlemlenebilmektedir..

Üstelik bununlada sınırlı değil!Fenerbahçe ' nin ve Türk futbolunun efsane futbolcusu Lefter ' in AYSPOR  ' da oynadığını biliyor muydunuz?

Kitapta amatör klüplerimizin yanı sıra Diyarbakırspor ' un alt yapı ekipleride yer almaktadır.

"Yeşil Kırmızı Şarkın Yıldızı" Diyarbakırspor ' un 40 yılı adlı bu eserde daha fazlasını bulacak ve her sayfada yeni bilgilerin yanı sıra inanması güç resimleri göreceksiniz..Anlatıklarımızdan daha fazlası bu kitapta..Ve bu kitaba ulaşmak çok kolay..Sınırlı sayıda üretilen bu arşivlik eseri sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz..Son olarak kitabın arka kapağında NTV nin ve Türk Basınının duayenlerinden biri Araştırmacı , Yazar Oğuz HAKSEVERİN sözleri yer alıyor..

 

Hepsi ve daha fazlası İbrahim ATEŞOĞLU ' nun " Yeşil Kırmızı Şarkın Yıldızı " adlı eserinde..

 

NOT : Bu bilgiler yazarın izni ile alınıp yayımlanmıştır.Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

Bu Muhteşem Kitabın Şu an satıldığı bir yer yok yani bu tamamen özel üretim. ve sınırlı sayıda elimizde mevcut fiyatı 50 YTL   ulaşım telf: 0 505 7177658