1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'a 2. lig şarttır
Diyarbakırspor'a 2. lig şarttır

Diyarbakırspor'a 2. lig şarttır

Spor Toto 3.lig 2. Grup takımlarından Diyarbakırspor'un taraftarları, “ Diyarbakırspor için 2. Lig şarttır” dediler.

A+A-

1968 Yılında Dicle ve Yıldız kulübünün  yeşil  ve kırmızılı renklerinin birleşmesiyle kurulan Diyarbakırspor'un 47  yıllık mazisi ile kentinde bir çok sezon başarının simgesi olmuştu.

 

2 Milyon nufüslü ve Türkiye'nin bir çok yerleşim merkezinde yaşayan Diyarbakır'lılar takımlarının Süper lige çıkmasını arzuluyor.

 

Bunlardan biriside işyeri sahibi ve Yeşil – Kırmızılı renklerin ve takımının sevdalısı olan Salih Dursun, yaptığı açıklamada, “ Diyarbakır 2 milyon nüfüslüdür, bizim kentimizin yarısı kadar veya 4 'te biri kadar olan şehirler ne yazıkki PTT 1.liginde ve Süper ligde oynuyor. Bizim takımımız 1.ligde oynadığı zaman onlar yoktu bile bazıları piyasada. Tüm rakiplerimizin önümüzde dizleri titrerdi. Yazık ettiler zamanla Diyarbakırspor'a. Tüm Türkiye'deki Diyarbakır'lıları sesleniyorum ve sesleniyoruz. Artık yeter bu çektiğimiz azap. Kentimize süper lig yakışır,bunun için birlik beraberlik lazımdır bunu tam anlamıyla temin edip bu sezondan başlayıp bir çıkış başlatalım. 3 Lig bize yakışmıyor.

 

Play – Off'tan kesin 2.lige daha sonra üst liglere çıkmamız şart oldu.Kentimizin Diyarbakırspor'a ihtiyacı vardır.7 'den 70 onsuz yapamayız. Ben Salih Dursun, olarak bir Diyarbakır'lı olarak artık Diyarbakırspor'umuzun 2 sezon sonrasında Süper ligde görmek istiyoruz. Bunun içinde kent olarakta esnaf olarak ta herkesi görevi maddi ve manevi desteğe davet ediyoruz “ dedi.
 

 

Diyarinsesi.org / Mustafa Göker

HABERE YORUM KAT