1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'a 1.5 Trilyon hibe edildi
Diyarbakırspor'a 1.5 Trilyon hibe edildi

Diyarbakırspor'a 1.5 Trilyon hibe edildi

Kulübün bugün yapılan kongresinde yapılan açıklamaya göre, yöneticilerin büyük çoğunluğu kulübe vermiş oldukları alacaklarını kulübe hibe ederek Kulübün büyük bir dertten kurtarmış oldular. Yapılan bağış ve hibelerin 1.5 trilyona yakın olduğu ifade edildi

A+A-

Kongrede okunan faaliyet raporunda 28 Aralık 2007-11 Ekim Cumartesi 2008 tarihleri arasındaki dönemde yönetimin bulduğu 2.5 trilyonluk kaynağın kulübe borç olarak değil hibe şeklinde verildiği,bu yüzden 9 aylık süreçte kulübün borçlandırılmadığı kaydedildi.

Bu paranın 659 bin YTL'sinin yöneticiler tarafından şahsi alacaklarından bağışlandığı,900 bin YTL'nin yönetimin çalışmaları sonucu bulunduğu ve 600'nün de yönetimin çabaları sonucu federasyon kaynaklarından alındığı ifade edildi. Fenerbahçe Başkanvekili ve Diyarbakırlı iş adamı Nihat Özdemir'in sahibi olduğu Limak A.Ş'dan alınan 250 bin YTL ile son anda yönetime girmeyen Fenerbahçe eski yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp'ın verdiği 200 bin YTL ile valilik ve tarım bakanı Eker'in sağladığı kaynakların da hibe olması nedeniyle eski dönemlerden kalma borçlar hariç kulübün borcunun olmadığı belirtildi.

İŞTE ALACAKLARINI KULÜBE HİBE EDEN YÖNETİCİLER.

Nihat ÖZDEMİR

Hakan Bilal KUTLUALP

Dr. Abdurrahman YAKUT

Salih AKÇADAĞ

Fuat DENGİZ

Hacı İhsan AYDIN

Murat KIRAN

Hakan BUĞDAYCI

Hayrettin ASLAN

Sait GEÇGİL

Ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB)

Başkan Öktüren "Başta Sayın Bakanımız Mehdi Eker ve Sayın İl Valimiz  Hüseyin Avni Mutlu'nun kulübümüz için çabalarından  ötürü kendilerine Yönetim Kurulumuz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz, , ayrıca kulübümüzden alacaklı olan arkadaşlarımızın, alacaklarından vazgeçerek bu paraları kulübe  hibe etmeleri asla unutulmayacaktır, Yönetim kurulumuz, kulübümüz  ve kentimiz adına hepsine gönülden teşekkür ederiz." dedi  Bu yapılan bağışlarla Diyarbakırspor'un artık hasta yatağından yavaş yavaş kalktığı eski başarılı günlerin çok yakın olduğu ifade edildi. Ayrıca Kulübün artık kendi ayakları üstünde durması için Kayapınar'da yapılması düşünülen tesislerinde Diyarbakırspor için çok hayati bir öneme sahip olduğu ifade edildi. Bu tesislerin önümüzde ki günlerde temel atma töreninin yapılacağı duyuruldu.