1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor ziyaretlere devam etti
Diyarbakırspor ziyaretlere devam etti

Diyarbakırspor ziyaretlere devam etti

DİYARİNSESİ.ORG - 'Kent Yöneticileriyle Bütünleşme Projesi ' kapsamında ziyaretlere devam eden Diyarbakırspor heyeti, Bağlar Belediyesi Eşbaşkanları tarafından kabul edildi.

A+A-
DİYARBAKIRSPOR'DAN BAĞLAR BELEDİYESİ VE İŞ ADAMI AZİZ ELALDI'YA ZİYARET….
BAĞLAR BELEDİYE EŞBAŞKANI :'KENTİN KALKINMASINDA DİYARBAKIRSPOR VE SPORUN ÖNEMLİ ROLÜ VAR'
İŞ ADAMI ELALDI :'DİYARBAKIRSPOR DOĞRU YOLDA. GEREKEN DESTEĞİ VERECEĞİZ'
Diyarbakırspor'u kabul eden Bağlar Belediye Eşbaşkanları Birsen Kaya Akat ve Eşref Güler, 
 
10393700_356413344515161_8991301616341725597_n.jpg
sezon boyunca maçlara gelerek destek sözü verdi. Diyarbakırspor'un doğru yolda olduğunu belirten iş adamı Aziz Elaldı ise iş adamlarının maddi anlamda sahip çıkması gerektiğini ifade ederek, bu konuda üzerine düşeni yapacağını söyledi.
 
'SPOR KONUSUNDA MİLLİYETÇİ OLMALIYIZ'
Diyarbakırspor Futbol Yatırımları A.Ş Başkanı İhsan Yapıcı,Teknik Direktör Fethi Çokkeser ve futbolculardan oluşan Diyarbakırspor heyeti, Bağlar Belediye Eşbaşkanları Birsen Kaya Akat ve Eşref Güler tarafından ağırlandı. Kentin kalkınmasında Diyarbakırspor ve sporun kilit öneme sahip olduğunu belirten Birsen Kaya Akat,”Milliyetçiliğe karşıyım ama sporda biraz milliyetçi olmak lazım. Bu kentin ve coğrafyanın insanları kendi takımlarına sahip çıkmalıdr.Diyarbakırspor ve spor bölgenin kalkınmasında büyük öneme sahiptir. Bu anlamda yaptığınız çalışmaları önemli buluyoruz. Maçlara gelerek  takımımızın yanında olacağız. Diyarbakırspor'un Rojava ve Şengal'deki kardeşlerimize karşı duyarlı davranıp yardımda bulunmasını da insani anlamda değerli buluyoruz.” dedi.
 
'MAÇLARA GELİN, BİZE GÜÇ VERİN'
 Diyarbakırspor Futbol Yatırımları A.Ş Başkanı İhsan Yapıcı,kulübün tüm maddi yükünü 10626614_356413597848469_5996208193860524754_n.jpgkarşılayan kulüp başkanı Feyzi İlhanlı'nın Diyarbakırspor'u dilenci kültüründen kurtardığını, yerel yönetimlerden manevi destek ve projelere katkı sunmalarını istediklerini söyledi. Yapıcı,”Yeni bir imaj yaratmış durumdayız.Başkanımız Feyzi İlhanlı'nın katkılarıyla kente bir değer kazandırdığımıza inanıyoruz. Halkın iradesini yansıtan belediyeleri değerli bularak onlarla işbirliği ve iletişim halinde olmak adına bu ziyaretleri yapıyoruz. Sizleri maçlarımıza davet ediyoruz. Gelip bize güç verin. Kulübün geleceği adına hazırladığımız projlere de destek verirseniz mutlu oluruz.” şeklinde konuştu.
 
Ziyaretin sonunda Diyarbakırspor heyeti, üzerinde isimlerinin yazılı olduğu 21 numaralı formaları eşbaşkanlara hediye ederek,30 Ağustos Cumartesi günü saat 16.00'da Batman Petrolspor'la yapılacak sezon açılışı maçı için davette bulundu.
 
'İŞ ADAMLARI FEYZİ BEYİ ÖRNEK ALMALI'
Diyarbakırspor heyeti ayrıca iş adamı Aziz Elaldı'yı ziyaret etti. Teknik Direktör Fethi Çokkeser ve kaptan Erhan Kurt, sporsever kimliği ile bilinen ve geçen sezon toplu olarak kombine bilet alarak Diyarbakırspor'a destek olan Elaldı gibi iş adamlarının Diyarbakırspor'u desteklemesinin önemli olduğunu vurguladılar. Çokkeser,”Başkanımız Feyzi İlhanlı bana göre destan yazıyor.Hem parasını veriyor,hem emeğini ve zamanını harcıyor. Bunu da Diyarbakır'a olan sevgisinden yapıyor. Sizin gibi iş adamlarının da kulübe destek olması ve maçlara gelmesi önemlidir. Hep beraber inşallah Diyarbakırspor'u hak ettiği şampiyonluklara ulaştıracağız.” dedi.
 
'DİYARBAKIRSPOR'A DESTEK OLMAK BORCUMUZDUR'
İş adamı Aziz Elaldı ise,”Geçmişte Diyarbakırspor ve Büyükşehir Belediyespor'da yöneticilik13612_356413977848431_5543276801796963611_n.jpg yaptım. Tribünlerde yetişen koyu Diyarbakırspor'luyum. Geçen son şampiyonluk kaçınca kahroldum. Feyzi beyin emeği ve kent adına üzüldüm. Ama ilk sezonunda final oynaması ve bu heyecanı yaşatması da önemlidir.Feyzi beyi yürekten kutuyorum. Çok önemli bir yatırım yapıyor,fedakarlık yapıyor. Bir hemşerim olarak kendisiyle gurur duyuyorum. Diyarbakırsporlu olmak için yönetici olmak şart değil,dışarıdan da olsak destek vermek lazım. Yaptığımız katkıları lütüf olarak görmüyoruz. Buna hakkımız yok. Bunu yapmak memlekete karşı borcumuzdur. Bu sezon da bunda sonraki süreçlerde de üzerimize düşen her şeyi yapacağız. Yeter ki Diyarbakırspor'a faydalı olalım. Değerli iş adamlarımız var. Süreç içinde Diyarbakırspor'a destek olmalarını bekliyoruz ve istiyoruz. ” İfadelerini kullandı.
Ziyaretin sonunda iş adamı Elaldı'ya isminin yazılı olduğu 21 numaralı forma hediye edildi.
 
 

HABERE YORUM KAT