1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor yönetimine talip oldu
Diyarbakırspor yönetimine talip oldu

Diyarbakırspor yönetimine talip oldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Taşınır Destek ve Stok Şube Müdürü Abdulkadir Duran Diyarbakırspor yönetimine, Allah rızası için aday olduğunu söyledi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Taşınır Destek ve Stok Şube Müdürü Abdulkadir Duran Diyarbakırspor yönetimine aday oldu. Diyarbakırspor'un öz çocuğu gibi olduğunu söyleyen Duran, “Allah rızası için aday oluyorum” dedi.


Spor Toto 3'üncü Lig 3'üncü Grupta küme kalma mücadelesi veren Diyarbakırspor'a sürpriz aday. 3 ay önce atanan kayyum olarak atanan Nureddin Uğur'un yönetimi dün 2. Sulh mahkemesine devretmesinin ardından Büyükşehir Belediyesi Taşınır Destek ve Stok Şube Müdürü Abdulkadir Duran 3 sezon üst üste küme düşerek 45 yıllık tarihinin en kötü dönemi yaşayan Diyarbakırspor yönetimine aday olduğunu açıkladı.
 

Tek hedefinin takımı kümede tutmak olduğunu söyleyen Duran, “Ben bu memleketin çocuğu olarak Diyarbakırspor'u kurtarmak istiyorum. Bu takım benim evladım gibidir. Bu durumu benim çok zoruma gidiyor. Ali Baba'nın çiftliği gibi gelen vurmuş giden vurmuş. Borçlara yüzde yüz faiz bindirilerek. Kat kat attırılmış. Şuan borç 22 milyon'a ulaşmış. Belki benim bu takımın yönetimine aday olmam hayretle karşılanabilir ama insan öz evladının acı çekmesini ister mi? Bu takım benim öz evladım gibi Allah rızası için adayoluyorum. Bu takım için elimden geleni yapacağım” dedi.
Takımı ligde kalması durumunda Avrupa'da faaliyet gösteren derneklerinden ciddi maddi destek sağlayacağını söyleyen Duran yönetime gelmesi durumundan, tüm gelir ve giderlere inceleme alacağını söyledi.
Duran 2009 yılında yapılan yerel Diyarbakır Merkez Sur İlçe Belediyesi'ne AK Parti'den aday adayı olmuştu.
Yeşil Kırmızılı ekip ligde oynadığı 25 maçta 2 galibiyet, 3 berberlik ve 20 mağlubiyet alarak 17. sırada bulunuyor. 

HABERE YORUM KAT