1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Diyarbakırspor Yine Kayıp'
'Diyarbakırspor Yine Kayıp'

'Diyarbakırspor Yine Kayıp'

Diyarbakırspor evinde cezası nedeniyle seyircisiz oynadığı maçta üst sıraları hedefleyen ve geçen yıl 3.Lig'e çıkan rakibi K.Maraş Belediyespor'a yenilmekten kurtulamadı.

A+A-

Ağır oyunculardan kurulu  rakibi karşında iyi bir oyun sergilemesine  ve daha atak oynamasına  rağmen puan alamayan ,bulduğu 2 -3 net poziyonu da  değerlendiremeyen  Diyarbakırspor'un   bir şutu da direğe takıldı.  Bu yenilgiden  sonra taraftarlar ın tedirginliği artarken  moraller de bozuldu.En azından  ilk yarının son iki maçından 4 puan alması lazım.

Önü açılmaz ve transfer yapılmazsa  ligde kalması çok zor görünüyor.Diyarbakırspor bir  galibiyet serisi  yakalayamazsa aradaki puan  farkı çok zor kapanır. 'Bir hafta  galip gelip   5 hafta yenil '  mantığı ile  bu iş gitmez.  Böyle devam etmez. İş işten geçmeden acilen    radikal  karar ve tedbirler alınması lazım. Yoksa bu gidişle 3.Lig de  hayal olur.

 Ocak ayında tranfser yasağı kaldırılsın  .4 büyükler dahil süper ligde  transfer dönemde hangi kulübün kapısını çalarsan  sana  A 2 takımından seve seve oyuncu verirler. Yeterki  transfer  yasağı  kaldırılsın .Bu takımda 3 veya 4 tane sorumluluk alacak  yetenekli takıma ağabeylik yapacak sporcular alınırsa  Diyarbakırspor  daha iyi neticeler alabilir.Geçmiş dönemlerde alt yapıya vermediğimizin önemi ve işin ciddiyetsizliği ortada .Çocuklar iyi hocalarla eğitim alsalardı şimdi daha değişik  konumda olabilirdik.

 Geçen sezon ligin dibine demir atan  bir Tokatspor ikinci yarıda yaptığı transferlerle ligde kaldı. Valisi ,belediye başkanı  ve kent dinamikleri ile el ele  vererek  seferberlik ilan ederek takımlarını ligde tutular. Bir kente birlik beraberlik olmazsa  olacağı ortada ,tıpkı Diyarbakır kenti gibi . Kurum takımlarınn  arkasında  bu kentin büyük gelir kaynakları olmasına rağmen Diyarbakırspor'un  bu  kaynaklardan mahrum  edilmesi  ve kaderine terk edilmesi bu kentin en büyük ayıbıdır.

Kent idarecileri  dinamikleri  Diyarbakırspor'un sorunlarını acilen  masaya yatırmalı  ve çözüm üretmelidir.Nüfüsü 2 milyonu aşan bir kentin bu durumda olması  hiç kimsenin umrunda bile değil .Herkes işi oluruna bırakmış  sanki kapanması   için  herkes  ağız birliği yapmış.Yazıklar olsun ,Diyarbakırspor'u bu duruma getirenlere  ve parasını çalıp çırpanlara   .O  kadar gelir vardı ne oldu ?.ortada hiç bir şey yok kalan sadece çökmüş ve borç batağına gömülmüş takım paralarda cinlik peşinde olanların cebine girdi ve Diyarbakırspor'un ipi çekildi. Diyarbakırspor  siyasete kurban edildi, birileri çıksın açıklasın Diyarbakırspor kimin takımı biz de bilelim.Eğer bu kentin takımı değilse söylenecek söz yok .Eğer bu kentin takımı ise o zaman vali belediye başkanı bu takım üzerindeki sorumluluklarını yerine getirsinler.