1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor Tesisleri Başka Bahara mı?
Diyarbakırspor Tesisleri Başka Bahara mı?

Diyarbakırspor Tesisleri Başka Bahara mı?

Diyarbakırspor için Kayapınar'da yapılacak spor kompleksi ve gelir getirici proje için aylardır protokol imzalanacağı söylenmesine rağmen somut bir gelişme olmaması "acaba bu konu unuturulup rafa mı kaldırılmak isteniyor?" endişesine yol açtı

A+A-

NERDE KALDI BU PROTOKOL?

 Diyarbakırspor için Kayapınar'da yapılacak spor kompleksi ve gelir getirici proje için aylardır protokol imzalanacağı söylenmesine rağmen somut bir gelişme olmaması "acaba bu konu unuturulup rafa mı kaldırılmak isteniyor?" endişesine yol açtı.

KAYSERİ BİTİRDİ,SİVAS BAŞLAYACAK,BİZİMKİ NERDE?.....

 Diyarbakırspor'un geleceğini kurtaracak Kayapınar'daki dev tesis,stadyum ve kalıcı gelir kaynaklarına ilişkin proje nerdeyse yılan hikayesine dönecek. Tarım Bakanlığı'na ait mera alanının kamulaştırılarak bu proje için uygun hale getirilmesinden sonraki bürokratik ve resmi işlemlerde yaşanan gecikme kafa karıştırıyor. Kayseri buna benzer bir projeyi statla beraber tamamlarken,Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kalkınma planı arasında bulunan Sivas'taki projenin hayata geçirilmesi için de resmi adımlar atıldı. Bilindiği gibi Başbakan Erdoğan,geçen yıl Ocak ayında Diyarbakırspor yönetimini Ankara'da kabul ettiği görüşmede Diyarbakır'daki projeye tam destek verdiğini ifade etmiş,bu gelişmeden sonra Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu mevcüt Atatürk Stadı'nın Kayapınar'da hayata geçirilecek proje karşılığında değerlendirilmesine onay vermiş,Tarım Bakanı Dr. Mehdi Eker de bu çalışmaların destekçisi olduğunu defalarca dile getirmişti. Devletin üst kademesinin destek verdiği ve yapılmasını istediği proje için henüz temel atma aşamasına bile gelinmemesi uzun yıllardır böyle bir projeye ihtiyaç duyan Diyarbakırspor camiasını ve kentteki spor çevrelerinde "acaba bu konu unuturulup rafa mı kaldırılmak isteniyor?.Aylardır sorun kalmadığı,belediyeler tarafından imar izni verildiği ve her şeyin protokol aşamasına geldiği söyleniyor. Bu ne bitmez protokolmuş. Bu işin öncesindeki prosedörler 1 yılda bitirilemiyorsa bu proje 3 yılda nasıl hayata geçirilecek?" şeklinde yorumlar yapılmasına neden oluyor.

BAŞBAKANIN GELİŞİNİ İYİ DEĞERLENDİRMEK LAZIM...

Bürokratik işlemlerin bu kadar uzun sürmesi endişe ve tepki çekerken,Diyarbakırspor kulübünün yanı sıra valilik ve belediyelerden de kamuoyunda oluşan endişeleri giderecek açıklama yapılması isteniyor. Gerek internet siteleri ve gerekse gazetemiz aracılığıyla yetkililere seslerini duyurmak isteyen vatandaşlar,"bundan önceki projeler gibi bu da rafa kaldırılırsa çok yazık olacak. Diyarbakırspor'un ve kentimizdeki spor kulüplerinin geleceğinin kurtulması bu tür projelerle mümkündür. Yetkililer bu işe kafalarını tam yormuş olsaydılar bugüne kadar temel bile atılmış olurdu. Önümüzdeki Mart ayında yerel seçimler var. Kısa zamanda bürokratik işlemler tamamlanmazsa ve temel atılmazsa korkarız ki seçimden sonra iş tersine döner. Diyarbakır'ın Kayseri ve Sivas gibi kentlerden ne eksiği var?. Yetki sahibi herkesin Diyarbakır'ın yararına olacak bu tür projelere destek vermesini bekliyoruz" şeklinde görüşlerini dile getirdiler.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,Pazartesi günü Diyarbakır'a gelecek. Şimdi spor camiası,özellikle kent yöneticileri,siyasiler ve Diyarbakırspor yönetiminden bu fırsatı iyi değerlendirerek Diyarbakırspor'un sıkıntılarına derman olacak bu proje için başbakandan olumlu görüşmeler yapmasını bekliyor.