1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor taraftarlarını üzüyor
Diyarbakırspor taraftarlarını üzüyor

Diyarbakırspor taraftarlarını üzüyor

Spor Toto 3.lig 2.grup takımlarından Yeni diyarbakırspor, Pazar günü evinde oynadığı ve berabere kaldığı maçta aldığı sonuçla taraftarlarını çok üzdüler.

A+A-
Pazar günü sahasında oynadığı maçta  Kemer Tekirovaspor ile 0-0 berabere kalan Diyarbakırspor taarftarlarından bir gurup adına konuşan Rohat Yılan,her şeyin bir tarafa itilmesi gerçeklerin kabul edilmesi lazım diyerek, “ Pazar günü Diyarbakırspor sahasında bir maç oynamıştır.
 
Rakibi kendisinden hiçte üstün olmayan bir rakipti. Maçın hakemide anti anaromal kararler vermedi aleyhimize. Düşünün takımımız sahamızda oynuyor ve net bir gol pozisyonuna giremiyor  ve gol atamıyor. Bu bir gerçektir gol attılardamı hakem vermedi. Üstelik rakip  Kemer Tekirovaspor lehine verilen bir penaltıyı gole çeviremedi. Eğer çevirseydi ne olacaktı. Sahadan 1 – 0 yenik ayrılacaktık. Biz bu takımı çok seviyoruz ve başarılı olup bir üst lige çıkmasını kesinlikle istiyoruz. Ama sanki bi şeyler oluyor. Bunu iyi bilmek lazım maçın hakemiyle oynanmamalı, yedek kulübesine bir çeki düzen verilmeli.  
 
Oturan oturuyor oturmayanda sahanın yan tarfına yayılıyor çıkış tünelinin etrafina yığılıyor. Hakem kararlarına saygı gösterilmeli. Alınan cezalarda hep bu gibi şeylerden, kendini bilmeyenlerden oluyor. Yedek kulübesi konusu çok önemlidir. Her düdükte ayağa kalkılmamalı ve itiraz edilip sahanın içine girilmemeli.90 Dakikanin bir çok kısmında 4. Hakem gelip uyarıda bulunuyor. Bu gibi şeyler bir çok zararlar verdi devam edilirsede yine verilecek. Bir defa sezon başından beri bir taarftar kitlesi tam manasıyla takıma sahip çıkmadı. Her kafadan bir ses çıkıyor.
 
Her yönüyle, hem saha içi hem saha dışı hereketler ve açıklamalar ölçülü olmalıdır. Bununda iyi bilinmesi gerekiyor bugüne kadar hiç kimse Diyarbakırspor taraftarlarından üstün olmadı. Diyarbakırspor halkın malıdır. Bu 1968 yılından beri böyledir, eninde sonunda böylede devam edecektir “ dedi.
 
(Diyarinsesi.org MY)
 

HABERE YORUM KAT