1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor taraftarlarından Yeni Diyarbakırspor'a destek
Diyarbakırspor taraftarlarından Yeni Diyarbakırspor'a destek

Diyarbakırspor taraftarlarından Yeni Diyarbakırspor'a destek

DİYARBAKIR- Diyarbakırspor'un içinde bulunduğu borç batağından dolayı kurtulma şansının kalmaması nedeniyle Şeyhmus Şenyiğit başkanlığındaki yönetimden sonra taraftar grupları da aynı isim ve renkleri taşıyan Spor Toto 3. Lig'deki Yeni Diyarbakırspor'u de

A+A-

Borç batağında olan Diyarbakırspor'un Bölgesel Amatör Ligi'ne katılmama kararı alması, yönetiminin istifa kararı alarak Yeni Diyarbakırspor'a destek vermesi, futbolcu ve teknik heyetinin de ayrılmasından sonra gözler aynı ismi ve renkleri taşıyan Spor Toto 3. Lig'deki Yeni Diyarbakırspor'a çevrildi. Taraftar grupları da Yeni Diyarbakırspor'un etrafında birleşerek bu takıma destek verme kararı aldı. Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay, Diyarbakırspor'un mevcüt borçlardan dolayı yaşama şansı kalmadığını ifade ederek, kentin geleceği için başka projelere yönelmek gerektiğini kaydetti.

“TRİBÜNLERDE TAM DESTEK VERECEĞİZ”

Bundan sonra yapılması gereken şeyin Yeni Diyarbakırspor'a destek olması gerektiğini açıklayan Tugay, “Yeni Diyarbakırspor kulübünün yapı ve kurum statüleri için gerekli sözleri aldıktan sonra bu kararı aldık. Şahıslar değil kurumlar önemlidir. Yeni Diyarbakırspor'dan beklentilerimiz üyelik, delegasyon ve kongre sistemidir. Bu talepler olduktan sonra ileride kulübün adını ve tarihini alarak elbette halkın takımı olacaktır. Biz de bu kulübün halkın takımı olmasını canı gönülden istiyoruz. Kimseyle bir husumetimiz asla olamaz. Amaç Diyarbakır ise gerisi teferruattır. Yimpaş Yozgatspor maçında maraton tribünündeki yerimizi alarak Yeni Diyarbakırspor'a tam destek vereceğiz” dedi.

YOZGAT MAÇININ PROVASI YAPILDI

Öte yandan, kendi sahasındaki ilk maçını Pazar günü Yimpaş Yozgatspor'la yapacak olan Yeni Diyarbakırspor, maçın provasını Atatürk Stadı'nda yaptı. Takımı iki gruba ayıran teknik direktör Namık Altunsoy, çift kale maç yaptırdı. Sakatlığı bulunan Uğur Parlak düz koşu yaparken, Adıyamanspor'la oynanan hazırlık maçında sakatlanan bu futbolcunun Yozgatspor maçından sonra hazır hale geleceği ifade edildi. Yeni Diyarbakırspor, yarın yapacağı ter idmanından sonra kendi tesislerinde kampa girecek.

HABERE YORUM KAT