1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor Taraftarları Savcılığa Gidiyor.!
Diyarbakırspor Taraftarları Savcılığa Gidiyor.!

Diyarbakırspor Taraftarları Savcılığa Gidiyor.!

Mikiç'ten dolayı sezona eksi 6 puanla başlamak ve küme düşmekten son anda kurtulan Diyarbakırspor'da Rakoviç olayı bardağı taşıran son damla oldu.Olaya tepki gösteren taraftarlar,dönemin yöneticilerinden valilik makamı ve adli makamlar yoluyla hesap soru

A+A-

 HEM KÜME DÜŞÜRDÜLER,HEM DE ZARARA UĞRATTILAR

 205-2006 sezonu devre arasında Diyarbakırspor'a gelen Ermin Rakoviç,yönetimin yaptığı hatalı sözleşmeden yararlanarak önce sezon sonunda serbest kaldı,sonra kulübü FİFA'ya şikayet etti. FİFA hukuk kurulu Diyarbakırspor'un itirazını kabul edip Rakoviç'i haksız buldu. Ancak Sloven futbolcu bu kez uluslararası spor mahkemesi (CAS)'a başvurdu ve burada haklı bulundu.

 Diyarbakırspor,bu futbolcuya 90 bin Euro tazminat ödemek zorunda,aksi takdirde Mikiç olayında olduğu gibi devreye puan silinme ve küme düşürme yaptırımları girecek.

Daha önce Mikiç'e ödenen 440 bin YTL,Rakoviç'in kazandığı 90 bin Euro,Jupi'nin kesinleşmiş 55 bin Euro'su,devam eden Samy Gitari davası ile daha önce para ödenmek süretiyle kapatılan 2005-2006 sezonundaki yabancı futbolcu sözleşme hatalarından dolayı kulübün yaklaşık 2 trilyon maddi kaybının söz konusu olduğu bildirildi.

 TARAFTAR İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAMAKTA KARARLI

 2005-2006 sezonunda 15 trilyonluk gelire rağmen takımı küme düşürenler,tüm bunlar yetmezmiş gibi şimdi de "alacakları olduğu" gerekçesiyle yasal faizleriyle beraber kulüpten yaklaşık 2 trilyon para talep ediyor. Bu yüzden kulübün İddaa,stat ve diğer gelirlerinin üzerinde hacizler var.

 Rakoviç olayı bardağı taşıran son damla olurken, taraftarlar valilik ve adli makamlara seslenerek dönemin yöneticilerinden hesap sorulması için söz konusu dönemdeki hesapların incelemeye alınmasını istedi. Kulüp tüzüğüne göre en az 2 kongre üyesi Cumhuriyet Başsavcılığına başvurup suç duyurusunda bulunduğu takdirde kulüp hesapları incelemeye alınabiliyor. Bazı taraftarlar bu durumdan yararlanarak,kulübün bu bataklığa sürüklenmesine neden olanların peşini bırakmamak için suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.