1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor taraftarları eski günlerini arıyor
Diyarbakırspor taraftarları eski günlerini arıyor

Diyarbakırspor taraftarları eski günlerini arıyor

1968 Yılında kurulan Diyarbakırspor'un taraftarları eski günlerine dönmek istiyor.

A+A-
Nufüsü 2 milyon  aşkın Diyarbakır kentinin en eski profesyonel kulübü Diyarbakırspor'un taraftarları kentlerinde eski heyecanın kalmadığını belirtiyorlar.
 
Eskiden Diyarbakırspor dedinmi rakiplerinin dizleri titrer, trübünler dolar yer yerinden oynardı diyen bir gurup taraftar adına bir açıklama yapan Rohat Yıldız, “ Diyarbakır'da nerdeyse futbol neyecanının yitireceğiz.
 
İki profesyonel takımımız var ikisininde bir hedefi yok gibi.Bizler 7 'den 70'şe Diyarbakırspor'luyuz. Yani bir nevi aile boyu taraftarıyız. Doğma büyüme bu takımın tarftarıyız ama maalesef, çeşitli ayak oyunları ve üsülsüzlükler canımız kadar sevdiğimiz kulübümüzü ne hale soktu. Hiç bir kenten belediyesinin yapamayacağını Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yaptı külüp binasını yıktı tanihi eserlmer yağma edildi. Belediyemiz bunu iyi bilsinki bunu hiç unutmayacağız. Bu konu içimizde iyileşmez bir yara oldu. Eskiden Diyarbakırspor'a tam anlamıyla sahip çıkılır ve desteklenirdi. Şimdi ise külüp tarafından biletleri verilmezse taraftarı bile yok.
 
Diyarbakırspor'u devam ettirmek isteyen şimdiki Yeni Diyarbakırspor yönetimi geçen sezon işi biraz ciddi tutsaydı şimdi takım 2 .ligdeydi. Belkide bir üst lige çıkabilirdi. Kim ne derse desin futbolde eski heyecanımız kalmamış. Biz iddiası olan büyük bir kitle tarafından desteklenip Süper lige çıkabilecek bir Diyarbakırspor istiyoruz. Eski günlerimizi mumla arıyoruz. Lafla işler yürümüyor,süper transfer, süper yatırım,süper bir teknik heyet bakın bakalım Diyarbakırspor'umuz nasıl süper lige çıkıyor “ dedi.
 
(Diyarinsesi.org MY)
 

HABERE YORUM KAT