1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor şiddete savaş açtı
Diyarbakırspor şiddete savaş açtı

Diyarbakırspor şiddete savaş açtı

DİYARİNSESİ.ORG -Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ( PFDK) , temsilci raporu doğrultusunda Çine Madranspor maçında tribünde yakılan bir meşaleyi gerekçe göstererek Diyarbakırspor'a 2 bin TL para cezası verdi.

A+A-
DİYARBAKIRSPOR'DAN ŞİDDET VE KÜFÜRE KARŞI TARAFTARLARA MÜCADELE ÇAĞRISI
Kulübe gönderilen gerekçeli kararda yasaklı olduğu bilinmesine rağmen maç içinde defalarca meşale yakıldığı, bunlardan dolayı kimsenin zarar görmediği ancak yine de yasaklı madde kapsamına girdiği için kulübe ceza verilmesi için yeterli neden olduğu vurgulandı.  Bu gibi olayların devam etmesi halinde kulübe saha kapatma ve seyircisiz oynama dahil ağır cezalar verileceği uyarısı yapıldı.
 
'BU ÇARPIK ZİHNİYETLE MÜCADELE ETMEK TOPLUMSAL GÖREVDİR'
Diyarbakırspor, tribünlere sızan provokatörlerle mücadele etmek için taraftarlardan destek istedi.
“Bu çarpık zihniyetle mücadele etmek toplumsal görevdir” denilen açıklamada,”Tribünlere sızarak olay ve taşkınlık çıkarmayı amaçlayan provokatörlerin engellenmesi konusunda değerli taraftarlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Diyarbakırspor geçmiş yıllarda bunun gibi olaylar ve buna neden olan kişiler yüzünden hem maddi hem de manevi anlamda ağır bedeller ödedi. 46 yıllık efsanenin amatöre düşerek kapanmasına neden olan bu zihniyetle hep beraber mücadele edelim. Art niyetli ve Diyarbakırspor düşmanı olduğu her hallerinden anlaşılan bu zihniyeti ortadan kaldıramazsak geçmiş yıllarda ağır bedeller ödememize neden olan eski hastalıklara ve alışkanlıklara tekrar yenik düşeceğiz.” İfadeleri kullanıldı.
 
“HEM MADDİ HEM MANEVİ ZARAR VERİLİYOR”
Küfür ve şiddet eylemlerinde bulunan, medeniyetler diyarı kadim kentimize zarar veren, Diyarbakırspor'a  hem maddi hem de imaj açısından onarılması mümkün olmayan mağduriyetler yaşatan bu zihniyete karşı mücadele etmenin  her Diyarbakırlının görevi olduğu vurgulanan açıkalamada,kendi otobüsünün camlarına taş atacak kadar akıl ve mizandan yoksun olan, küfür ve şiddet eylemleriyle hem kulübe hem kente zarar veren  bu anlayışa karşı  Diyarbakırspor'un haklarını korumak sadece yönetimin  değil tüm fedakar ve cefakar halkın olduğu kaydedildi.
 
“BU ZİHNİYETİ TRİBÜNLERDEN UZAKLAŞTIRALIM”
Bu çarpık zihniyete karşı taraftarlara çağrıda bulunulan açıklamada,”Tribünlerde takıma büyük destek veren taraftar grupları  da bu konuda hassasiyet gösterip bu mücadelede bizlerle beraber olacaklarını ifade etmişlerdir. Yüreği Diyarbakırspor sevgisiyle atan taraftarlarımızın desteğiyle Diyarbakırspor'un deyim yerindeyse kanayan yarası olan bu zihniyeti tribünlerden söküp atacağımız inancını taşımaktayız.Kulübümüz bu amaçla kentin işlek caddelerine küfür ve şiddete karşı  pankartlar asarak bu konudaki iradesini ortaya koymuştur. Bu yöndeki mücadelemiz sonuç alınana kadar devam edecektir.” İfadeleri kullanıldı.
 

HABERE YORUM KAT