1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor sevgisi evlerde matem yaptı
Diyarbakırspor sevgisi evlerde matem yaptı

Diyarbakırspor sevgisi evlerde matem yaptı

Spor toto 3.lig 2. Grubunda Play – off mücadeleisnin 2. Maçında Denizli Büyükşehir Belediyespor' ile sahasında 1 – 1 kalıp elenen Yeni Diyarbakırspor tarftarlarını adeta mateme soktu.

A+A-
Geçen sezon yine aynı şekilde Play – Off maçında elenen bu sezonda  birazda hakemin katkısıyla bu macadelesinden elenen Diyarbakırspor taraftarlarını büyük üzüntüye soktu.
 
 
7 'den 70'şe tüm  Diyarbakırspor 'lular , takımlarının 2.lige çıkamamasından  dolayı adeta  bir şeylerini kaybetmiş gibi matem  havasına girdi. Yeşil – Kırmızılı 55 yaşındki Mehmet Aydınal,yaptığı açıklamada, “ Bu sezonda gitti,yazık günah oldu hedeflerimiz yine köreltildi. Maçın hakemi göz göre göre Türkiye'deki spor severlerinde izlediği maçımızda hakkımızı gasp edip bizim  2.lige çıkışımızı engelledi. Eğer Diyarbaırspor sezon başından beri işini sıkı tütsaydı bu iş bu son maça kalmazdı. Sezon başında başka ortasınad başka Teknik direktör, herkesin hesabına göre transferde olunca işler sarpa sardı.
 
 
Takımımız eğer devre arasında iki süper orta saha ve iki süper forvet oyuncusu almış olsaydı. Durumumuz hiçte böyle olmayacaktı. Eğer biraz para saraf edilip bu işlem yapılsaydı hiçte böyle olmayacaktı. Ligign ikince yarısına ayak ayak üstüne atacaktık rahatlıkla 2.lige çıkacaktık. Çünki sahada ibtediğimizi yapan ve sonucu etkileyen bir kadromuz olacaktı. Kimseye minntimizde olmayacaktı. Bunu  herkeste iyi biliyorki böyledir.
 
 
Yeni Diyarbakırspor'da en çok beğenilen mevki kaleciydi Ceyhuna güvenimiz tamdı. Diğerleride görevlerini ellerinden geldiği yaptılar ama hedefe ulaşamadılar. Evleririmizde ninelerimiz, gençlerimiz çoçuklarımız  yeşil – kırmızılı renklere boğulup adeta matem havasına girdilemr ve üzüldüler ve bu üzüntüleride , üzüntümüzde bitmeyecek.
 
 
Denizli Büyükşehir belediyespor maçına gelince, yine süper bir forvetimiz olsaydı bu işi Deniz'lide bitirmiş olacaktık. Gelelim ligden çekilme işine, bu bir çare değil, eğer şampiyonluk isteniyorsa süper bir ekip kurulmalı, her yönüyle spordan anlayan bir çok yanlış alışkanlığı olmayan bir ekip kurulmalı. Artık evlerimizde üzülmek istemiyoruz, 2 milyon nüfüslü  kentimiz ne yazikki çevre illerimizin takımları kadar başarılı olamadı “ dedi.
 
 
Diyarinsesi.org/ Mustafa Göker
 

HABERE YORUM KAT