1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor seni asla unutmyacak
Diyarbakırspor seni asla unutmyacak

Diyarbakırspor seni asla unutmyacak

Bir hafta önce ticari taksi olarak kullandığı aracın kaza yapması sonucu yaralanan Diyarbakırspor’lu taraftar Süleyman Alanko Diyarbakırspor bayrağının sarılan tabutla toprağa verildi

A+A-

Bir hafta önce ticari taksi olarak kullandığı aracın kaza yapması sonucu yaralanan Diyarbakırspor’lu taraftar Süleyman Alanko Diyarbakırspor bayrağının sarılan tabutla toprağa verildi. Yeşil-Kırmızılı kulüp, Alanko için kurulan taziyenin tüm yemek ihtiyacını karşılama kararı aldı.

Tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde yaşama tutunmaya çalışan Diyarbakırspor taraftarı Süleyman Alanko hayatını kaybetti. Dün akşama doğru hayata gözlerini yuman genç taraftar,akşam saatlerinde defnedildi. Alanko’nun vefatı büyük üzüntü yarattı. Genç taraftarın cenazesi, Diyarbekirspor’lu yönetici ve taraftarların katılımı ile gözyaşları arasında Yeniköy Mezarlığı’na getirilerek toprağa verildi. Alanko’nun tabutuna çok sevdiği Diyarbakırspor’un bayrağı asıldı.

 “ACIMIZ BÜYÜK”

Yazılı açıklama yapan Diyarbekirspor kulübü, elim kayıptan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Açıklamada, “Bir süreden beri hastanede tedavi gören Süleyman Alanko’nun vefatı hepimizi derinden üzmüştür. Ailesinin ve taraftarlarımızın acısını paylaşıyoruz. Bu kardeşimizin anıları bizim için ölümsüz olacaktır. Kendisine rahmet, ailesine, sevenlerine ve taraftarlarımıza başsağlığı diliyoruz. Kulübümüz bu olay karşısında insani anlamda üzerine düşeni de fazlasıyla yerine getirecektir.” denildi.

Alanko ailesi taziyeleri Hanililer Yas Evi’nde kabul etmeye başlarken, Diyarbekirspor ise yas süresince yemek ihtiyacını karşılama kararı aldı. (Güneydoğu Güncel)

HABERE YORUM KAT