1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor Seba'yı unutmadı
Diyarbakırspor Seba'yı unutmadı

Diyarbakırspor Seba'yı unutmadı

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor Kulübü, dün hayatını kaybeden Türk Futbolunun, beyefendi kişiliği ve efsane isimlerinden Süleyman Seba'yı unutmadı.

A+A-
'ÜLKE SPORU ETİK DEĞERLERİN ABİDESİNİ KAYBETTİ'
Beşiktaş'ın  efsane başkanı Süleyman Seba'nın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınlayan Spor Toto 3.Lig 2.Grup ekibi Diyarbakırspor,ülke sporunda  ahlak ve etik değerler, centilmenlik ve fair-play denilince akla gelen ilk isimlerden olan Seba'nın  hayatını kaybetmesinin  Türkiye'nin yer bölgesinde üzüntü ile karşılandığını bildirdi.
Açıklamada,  Beşiktaş ve Türkiye sporunun içinde geçen hayatı boyunca sporu kirleten olaylardan uzak duran,verdiği mesajlar ve bu doğrultudaki davranışlarıyla taraflı-tarafsız herkesin takdirini kazanan Seba'nın hayatını kaybetmesinin ülke sporu için kayıp olduğu vurgulandı.
 
'DURUŞU HERKESE ÖRNEK OLMALIDIR'
Açıklamada,”Ülke sporuna değerli hizmetler veren, ahlaki ve etik değerler bakımından bir duruş abidesi olan,ülke sporunun bugün içinde bulunduğu kirlilikler nedeniyle de özlemle ihtiyaç duyulan sayın Süleyman Seba'nın vefatı sadece Beşiktaş için değil tüm Türkiye için kayıptır. 'Kazanmak için her yol mubahtır' anlayışına karşı örnek bir duruş sergileyen ve ahlaki değerlerin saha sonuçları ve şampiyonluklardan daha anlamlı olduğunu ortaya koyan sayın Seba'nın duruşu herkese örnek olmalıdır.  Yöneticilik yaptığı dönemlerde Diyarbakırspor'umuz ve Diyarbakır'ımızla da son derece iyi ilişikler kurmuş olan bu değerli büyüğümüzün vefatından dolayı acımız büyük. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınları,Beşiktaş ve Türkiye spor dünyasına başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz.” denildi.
 

HABERE YORUM KAT