1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor şaşırdı kaldı
Diyarbakırspor şaşırdı kaldı

Diyarbakırspor şaşırdı kaldı

DİYARİNSESİ.ORG - Spor Toto 3.Lig 2.Grupta şampiyon parolasıyla dün oynanan açılış maçında Batman Petrolspor'u konuk eden Diyarbakırspor Atatürk Stadında ilginç uygulamalar karşısında şok oldu.

A+A-
DOSTLUK MAÇINDA ÖZEL GÜVENLİK RAPORU ŞOKU
Emniyet'in özel maç olmasına rağmen özel güvenlik ve bariyer eksikliğini gerekçe göstererek Diyarbakırspor hakkında rapor tutması tepkiyle karşılandı. Atatürk Stadı'nın düşürülen seyirci kapasitesi ise tekrar ele alınacak.
 
İDMAN MAÇINDA TEPKİ ÇEKEN UYGULAMA
Diyarbakır emniyetinin, kulüpler tarafından Futbol Federasyonu'na resmi yazışma yapılmamasına rağmen yaptığı uygulamalar hem şaşkınlık yarattı,hem de tepki çekti. Diyarbakırspor ile Batman Petrolspor arasında varılan sözlü anlaşma sonucu organize edilen idman müsabakası için emniyet, özel güvenlik görevlendirilmemesi ve güvenlik bariyerleri oluşturulmaması gibi nedenlerle rapor tuttu. Bu tutuma hem spor adamlarından hem de Diyarbakırspor'dan tepki geldi.
 
'BARİYERLERİN PARASINI DA SİZ ÖDEYİN'
Diyarbakırspor,”Resmi maç değil. Federasyona ,emniyete ve resmi kurumlara bir başvurumuz da yok. Kendi aramızda dostluk maçı yaptık. Bölge kulüpleri zaten maddi olarak yalnız bırakılmış ve kişisel çabalarla ayakta kalıyor. Neden böyle bir maçta özel güvenlik tutarak gereksiz yere para ödeyelim?.Emniyet bariyer işini de bize yıkmak istiyor. Bu da ayrı bir maddi külfet. Üstelik idman maçı için de bunda diretiyorlar.Özel bir maçın kulübe bedeli en az 10 bin TL. Yazık değil mi?. Bu şekilde kulüpler nasıl ayakta kalacak?. Bu yanlışlardan dönülmesini istiyoruz.” diyerek duruma tepki gösterdi.
 
PERSONEL SAYISI TEPKİ ÇEKTİ, DÜŞÜRÜLDÜ
Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün Diyarbakırspor-Batman Petrolspor dostluk maçında 27 personel görevlendirmesi de şaşkınlık yarattı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Mehmet Demir'in devreye girmesiyle bu sayı aşağı çekilerek sorun çözüldü. Müdür Vekili Demir, sorunun yanlış anlaşılma sonucu yaşandığını ifade ederek, Diyarbakırspor ve kulüplere bundan sonra her konuda yardımcı olmaya devam edeceklerini söyledi.
Vali Kıraç'ın onay vermesiyle Diyarbakırspor-Batman Petrolspor maçı için Atatürk Stadı kira bedeli istenmeden Diyarbakırspor'a tahsis edilmişti.
 
SEYİRCİ KAPASİTESİ İÇİN VALİ DEVREDE
Diyarbakır Atatürk Stadı seyirci kapasitesinin 'yapının riskli' olması gerekçe gösterilerek 4 bin 600'e düşürülmesi tepkilere yol açtı. Diyarbakırspor durumu Vali Kıraç'a bildirerek yardımcı olunmasını istedi. Vali Kıraç'ın ilgili kurumlara verdiği talimat üzerine bu durum önümüzdeki günlerde yeniden masaya yatırılarak sayının artırılması sağlanacak. Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un kullandığı Seyrantepe'deki statta 5 bin seyirci kapasitesinin 2 bin 600'e düşürülmesi olayı da ele alınacak.

HABERE YORUM KAT