1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor Ligden çekilme kararı aldı
Diyarbakırspor Ligden çekilme kararı aldı

Diyarbakırspor Ligden çekilme kararı aldı

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor artık bu liglerde istenmediğimiz açıkca tescil edilmiştir. Bize düşen görev, bu saatten sonra alsınlar ligleri başlarına çalsınlar, demekten başka bir şey kalmamıştır.. Bundan sonraki süreçte kendi ligimizi kurma dahil her

A+A-
Diyarbakırspor Kulübü dünkü olayların ardından ilk resmi açıklama geldi:
 
ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA
 
TARAFSIZLIĞINI YİTİREN TFF'NİN LİGLERİNDEN ÇEKİLME KARARI ALDIK. BİZİ İSTEMEYEN BU ANLAYIŞA KARŞI BÖLGEDEKİ DİĞER TAKIMLARA KENDİ LİGİMİZİ KURMA ÇAĞRISINDA BULUNUYORUZ
2 milyonluk kentimizin spordaki emeği Türkiye Futbol Federasyonu'nun ipimizi çekmesi ve emeğimizi çalması için özel olarak görevlendirdiği Hüseyin Sabancı isimli vicdandan yoksun,tetikçi ve Diyarbakır düşmanı olduğu daha önce tescillenen sözde bir hakem tarafından gasp edilmiştir. Özel bir provokatör olduğu ve bu amaçla maçımızda görevlendirildiği açıkça belli olan bu kara vicdanlı,Denizli Büyükşehir Belediyespor maçının 90+6.dakikasında rakibe verdiği akla ve mantığa aykırı penaltı kararı ile sadece kulübümüzün şampiyonluğunu gasp etmekle kalmamış, koca kentimizi sporda 50 yıl geriye götüren olaylara neden olmuş,büyük umutlarla maçlara gelen 10 binlerce gencin hayallerini çalmıştır.
 
TFF'Yİ UYARMAMIZA RAĞMEN BU HAKEMİ ÖZEL OLARAK ATADILAR
 Burada asıl suçlu Hüseyin Sabancı denilen provokatör değil,ona bu görevi verenlerdir. 2011-2012 sezonunda Tokatspor-Diyarbakırspor maçında Diyarbakırspor'u küme düşüren hakem olan Hüseyin Sabancı'nın bile bile bu kadar önemli bir maça atanması özel bir görevlendirmeden (!) başka bir şey değildir. Futbol Federasyonu ve MHK'yı uyarmamıza rağmen, bu hakemle ilgili sıkıntıları anlatmamıza rağmen ısrarla bu hakemi görevlendirmiş ve kendisi de verdiği penaltı ile operasyonu başarıyla tamamlamıştır. 
 
HALKIMIZIN TFF'YE OLAN GÜVEN VE İNANCI KALMAMIŞTIR
Sistemin kirli politikalarıyla yıllardır dışlanan,ötekileştirilen,horlanan ve ezilen halkımız adalete olan inancını ve güvenini yitirmiş durumdadır. Bugüne kadar kentimize,bölgemize ve kulübümüze karşı adil davranmayan Futbol Federasyonu'nun tutumu kitleleri de olumsuz yönde etkilemektedir. Nitekim 4 yıl önce Diyarbakırspor'u küme düşüren hakemin Denizli Büyükşehir Belediyespor maçına verilmesi ve bu hakemin de beklenildiği gibi provokatörce bir karar vererek emeğimizi gasp etmesi üzerine kontrolden çıkan,tahrik olan halkımız sahaya inerek tepkisini göstermiştir. 
 
SPOR OLAYI DEĞİL, HALK AYAKLANMASIDIR
Bu özel provokasyon sayesinde stat içinde ve dışında saatlerce süren olaylar yaşanmış,halkın öfkesi ve tepkisi kontrol altına alınamamıştır. Bu sıradan bir spor müsabakasında yaşanan olaylar değil,bir halkın haksızlığa ve zülme karşı ayaklanmasıdır. Bunun mesajının herkes tarafından iyi anlaşılması lazım. Bu halk geçen sezon kendi sahamızda şampiyonluğu kaçırdığımız Keöiörengücü ve Kocaelispor maçlarında rakip takımları alkışlayarak erdemliğini gösterdi. Bu halk daha iki hafta önce Maltepespor maçından sonra hakemleri alkışlayarak centilmenlik ve fair play dersi verdi. Bu halk geçen sezon Konya'da son 5 dakikada yediğimiz golle 2.Lig'i kaçırmamıza rağmen büyük olgunluk,erdemlik ve vakur bir duruş sergiledi. 
 
UCUZ SİYASİ HESAPLAR UĞRUNA KOCA KENTİ YAKTINIZ
 Bugüne kadar hep sağduyulu davrandık, haksızlıkları içimize attık,sabırla bir şeylerin düzelmesini bekledik. Gelinen noktada sözün bittiği yerdeyiz. Ne bizlerin ne de halkımızın Futbol Federasyonu ve kurullarına olan güveni kalmamıştır. Ucuz siyasi hesaplar uğruna 2 milyonluk kenti, bir belediye takımına kurban edenler bir seçim yapmıştır. Bizi bu liglerde görmek istemediklerini,bizi hiçbir zaman üst liglere çıkarmayacaklarını ortaya koymuşlardır. Tüm bunlar karşısında bizler de bir seçim yapmak zorundayız. Size ve liglerinize sevdalı değiliz. Bunca haksızlık ve ayrımcılığa rağmen ısrarla bu işe emeğimizi, alın terimizi, trilyonları bu işe yatırarak halkımızı mutlu etmek istedik. Sizler ise yaptığımız yatırımı hiçe saydınız ve halkımıza da mutluluğu çok gördünüz. Şimdi ne anlatırsanız anlatın havada kalacak,size inanmamızı asla beklemeyin. Çünkü biz neyin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. 
 
HAK VE ADALETİN OLMADIĞI LİGLERDE BİZE YER YOK
Bize tek seçenek bıraktınız.O da sizin liglerinizden çekilmek. 
Hak ve adaletin egemen olmadığı,ayrımcılık ve kirli siyasi hesapların tavan yaptığı bu liglerde bize yer yok.Bu zülme tepki göstermek amacıyla ligden çekilme kararı almış durumdayız.Bunu yasal yollarla ilgili birimlere ve TFF'ye de bildireceğiz. İnşaatı devam eden 33 bin kişilik statta artık kendileri oynar. Diyarbakırspor isminin olmadığı hiçbir lig ve stat bu halk için anlam ifade etmeyecektir. 
 
 
BÖLGE TAKIMLARI OLARAK KENDİ LİGİMİZİ KURALIM
TFF'nin ligleri bizim ve bölgemiz için tek seçenek değildir. Futbolu çok seven bölge halkımız için her zaman başka seçenekler vardır. Bölgemizdeki takımlara sesleniyoruz. Kendi bölgemizin ligleri için kulüp olarak göreve hazırız. Bizi istemeyen kirli siyaset ve karanlık odaklara karşı kendi liglerimizi kuralım.Konu bölgemiz takımları olunca sonucu belli olan TFF'nin liglerindeki bu anlayış değişmedikçe kendi seçeneklerimizi devreye sokmaktan başka çare kalmamıştır.
 
BİR NİHAT ZEYBEKÇİ KADAR OLAMADINIZ
Bir sözümüz de siyasi iradeye. 2 milyonluk koca Diyarbakır kenti bir belediye takımına kurban edildi. Hiç mi vicdanınız sızlamadı?.Tribünleri dolduran,kenti bayraklarla donatan bu halkın duygularına tercüman olmayı hiç mi düşünmediniz?. Denizli'li Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, kendi takımını özel olarak havaalanına kadar uğurladı ve Diyarbakır'daki olaylardan sonra İçişleri Bakanını,valiyi özel talimatla devreye soktu. Siz ise bu halka verdiğiniz değeri maça dahi gelmeyerek ortaya koydunuz. Seçim çalışmalarınızı ve özel programlarınızı bu halkın ortak paydasından daha kıymetli gördünüz. TFF ve onun gönderdiği bir provokatör şampiyonluğu gasp ederken,kimbilir neredeydiniz?. Ne yazık ki hiçbir zaman halktan ve haktan yana olmadınız. Maçtan sonra koca şehir kan ağlarken,insanlar hastanelik olurken ortalıkta yoktunuz.
 
HAK VE ADALET ANLAYIŞI KALMAMIŞTIR
 Spor birleştirici olduğu kadar,hak ve adalet anlayışına dikkat edilmediği takdirde ülkeleri,hatta toplumları bölen en büyük unsurlardan biri olur. Bunun geçmişte acı örnekleri vardır. Yugoslavya'yı ayrılmaya ve dağılmaya götüren olaylar Kızılyıldız-Partizan maçındaki olaylarla başlamıştır. Türkiye'de yıllardır bölge takımlarımıza ve Diyarbakırspor'a karşı uygulanan ayrımcı politikalara siyasi irade sessiz kalarak prim tanımıştır. Siyasi irade hiçbir zaman bölge takımlarımızın ve Diyarbakırspor'un yanında yer almamıştır. Bu durum da en az TFF'nin tutumu kadar halkımızı ve bizleri derinden yaralamaktadır. 
 
VİCDANLARDA KARA BİR LEKE OLARAK KALACAKSINIZ
Sonuç olarak ;bir şampiyonluğumuz daha gasp edildi, koca  kentin hayalleri bir kez daha çalındı. Şimdi kına yakabilirsiniz.Mazlum bir halkın gözyaşları,bunca emek heba edildi diye keyif çatabilirsiniz. Ama unutmayın ki ilahi adalet var. Bu halkın ahı ve bunun vebali hep boynunuzda olacak. Bu halk ve bizler ihanetinizi asla unutmayacağız. Vicdanlarımızda,gönüllerimizde hep kara bir leke,emek hırsızı olarak anılacaksınız.
 
YALANLARINIZLA BAŞ EDEMEDİK AMA SİZE DİZ DE ÇÖKMEDİK
Sizin yalanlarınız ve hilelerinizle baş edemedik bize dert kaldı ama size hiçbir zaman diz çökmedik,bu da size dert olsun. Bizi üzen tek olay davasına bu kadar inanan ve kenetlenen bu halkı mutlu edemedik. Onların mutluluğu bu işe harcadığımız trilyonlarca yatırımdan daha değerlidir. Keşke halkımız mutlu olsaydı da nice trilyonlarımız daha gitseydi. Hepsi helali hoş olsun.TFF içinde çoraklanan ve bölgemize karşı olan anlayışı yenemedik,gücümüz yetmdi,bundan dolayı halkımızdan özür diliyoruz.
 

HABERE YORUM KAT