1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor Kongreye Doğru Son Gelişmeler
Diyarbakırspor Kongreye Doğru Son Gelişmeler

Diyarbakırspor Kongreye Doğru Son Gelişmeler

Diyarbakırspor, Kocaeli'de yeni sezon hazırlıklarını sürdürürken, yönetim 16 Ağustos'taki kongreyi bekliyor.

A+A-

16 AĞUSTOST'A KONGRE VAR....

Diyarbakırspor, Kocaeli'de yeni sezon hazırlıklarını sürdürürken, yönetim 16 Ağustos'taki kongreyi bekliyor. Yeşil - Kırmızılı kulübün Başkanı Adnan Öktüren, uzun süredir yaşanan ekonomik kriz ve kulübün önünü kapatan diğer olumsuzlukların aşılması konusunda yaşanan olumlu sinyallerin yüzlerini güldürdüklerini belirterek, "16 Ağustos'taki kongrede iyi bir yönetim oluşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Transfer edilen bazı oyuncuların kulüpleriyle olan sorunları da çözeceğiz. Kamp ziyaretimiz sırasında oyuncularımızın peşinat ödemeliriyle ilgili sorunuda çözmeyi hedefliyoruz. Bakan Eker'in iş adamları ve firmalar düzeyinde başlattığı yardım kampanyası kulubün yaşadığı maddi sorunların aşılması bizim için umut oldu. Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu'da bu konuyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Diyarbakırspor'a yardımcı olmak isteyen iş adamları ve firmaların Hizmet vakfının banka hesaplarına para yatırması gerekiyor" dedi.

Uzun süredir yaşanan ekonomik kriz ve kulübün önünü kapatan diğer olumsuzlukların aşılması konusunda yaşanan olumlu sinyaller camiada yüzleri güldürürken,Bakan Eker'in başlattığı yardım kampanyasına ilginin artması ve 16 Ağustos'taki kongrede iyi bir yönetim oluşması için çalışmalar sürüyor.

Bakan Eker'in iş adamları ve firmalar düzeyinde başlattığı yardım kampanyası kulübün yaşadığı maddi sorunların aşılması için umut olurken,Yeşil-Kırmızılı yöneticiler kampanyanın resmi kaynaklarla yürütüldüğünü belirterek Kampanyaya ilgi fazla olursa kulübün önünü de açılmış olur" dediler.

Yönetimi güçlendirmek amacıyla 16 Ağustos'ta olağanüstü genel kurul yapacak olan Diyarbakırspor'da özellikle  maddi sorunlar konusunda kulübe maddi katkı yapabilecek iyi bir yönetimin oluşması için çalışmalar ise sürüyor.

EKSİ 6 PUAN'IN İPTALİ İÇİN YOĞUN TEMASLAR VAR.

Kulüp Basın Sözcüsü Ömer Serdar Çimen, kulüp olarak aldıkları cezanın silinmesi için gerekeni yapacaklarını belirterek, "Yönetimimiz Borislav Mikiç'in parası temin ederek ödemişti. Şimdi tek sorunumuz bize verilen 6 puan silinme cezasının kaldırılmasıdır. Bunun için Şenez Erzik'e ile görüşüldü. Erzik, yönetimimize elinden geleni yapacağını söylemiş. Eğer lige 6 puan eksikle başlarsak bizim açımızdan iyi olmayacak. İyi bir kadro kurduk. İstediğimiz çıkışı yakalamamız için 6 puan silinme cezasının kaldırılmasını istiyoruz. Bunun için gerekli yerlere baş vurduk" dedi.

ALTYAPIDAN GELENLER YETERSİZ BULUNDU

Altyapıdan A takım kadrosuyla kampa gönderdiği 10 futbolcudan 9'u geri gönderildi. Daha önce 8 futbolcu ile yolarını ayıran Diyarbakırspor dün Bursaspor maçından sonra 6 futbolcu ile daha yolarını ayırdığını açıkladı.İzmit Kartepe kampı birinci etabında altyapıdan A takım kadrosuna gönderilen futbolcuklardan 8'i ile daha önce yolarını ayıran Yeşil- Kırmızılı ekip, dün de oynanan Bursaspor maçından sonra altyapıdan ve bölgenin çeşitli profesyonel takımlarından denemeye aldığı 6 futbolcu ile de yolarını ayırıp kendilerine kulüp bulmalarını istedi.

Genel Menajer İsmet Yılmaz, kararın teknik heyetin raporları doğrultusunda alındığını belirterek,”Gönül isterdi ki hepsi kalsın ama bunlardan Hasan İnci kendini gösterebildi. Murat Kayalı ve Ercan Çapar'ın da 3. ligde taliplileri var. Ancak biz bu çocuklarımız için 2. ligde kulüp bulmaya çalışacağız. Olmazsa taliplilerine vereceğiz” dedi.

Diyarbakırspor'un bir Bölge takımı olduğunu ve hedefinin sürekli şampiyonluk olması gerektiğini belirten Genel Menajer İsmet Yılmaz,”taraftarımız bizden şampiyonluk istiyor. Bizlerde taraftarlarımızın bu isteğine cevap vermek için gerek yönetim ve gerekse teknik heyet olarak canla başla çalışıyoruz. Bursaspor maçında da eksiklerimizin olduğunu bir kez daha gördük. Bu eksiklerin giderilmesi için büyük bir gayretle çalışıyoruz. Taraftarlarımız biraz sabırlı olsun. Diyarbakırspor için her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.