1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor Kobané katliamını kınadı
Diyarbakırspor Kobané katliamını kınadı

Diyarbakırspor Kobané katliamını kınadı

Spor Toto 3. Lig’de mücadele eden Yeni Diyarbakırspor A.Ş., bir süre önce Kobané’de sivil halka yönelik katliam yapan DAİŞ’e lanet yağdırdı.

A+A-

 “Kobane'de katliam yapan sömürgeci çeteleri kınıyoruz” denilen açıklamada, mazlum halka yönelik yapılan katliamı insanlık düşmanı bir eylem olarak yorumladı.
 
Katil sürüsü DAİŞ


Yeni Diyarbakırspor A.Ş., DAİŞ’in Kobané’de sivil halka yönelik gerçekleştirdiği katliama yönelik yaptığı açıklamada, “Kobané’de masum ve mazlum insanlara yönelik vahşice saldırılar düzenleyen katil sürüsü DAİŞ çetelerini ve onlara destek veren insanlık düşmanlarını lanetliyoruz. Katliamda hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifa, yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı diliyoruz. Temennimiz katliamcı ve sömürgeci çetelerin bir an önce temizlenerek, bölgemiz ve tüm dünya mazlum halklarının barış, kardeşlik ve huzura kavuşmasıdır. Zalimler için yaşasın cehennem diyoruz. Döktüğünüz mazlum ve masum kanının hesabını vereceğiniz günler yakındır diye ümit ediyoruz. Ağlama Kobané diren, zalimleri güldürme. Yüreğimiz, desteğimiz ve inancımız seninle” denildi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler