1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor Kartal Avı için İstanbul'a Uçtu
Diyarbakırspor Kartal Avı için İstanbul'a Uçtu

Diyarbakırspor Kartal Avı için İstanbul'a Uçtu

Kartalspor maçı için İstanbul'a giden Yeşil-Kırmızılı ekipte yöneticiler ve teknik heyet galibiyet için ümitli. Futbol Şube Sorumlularından Akçadağ,"deplasmanda olmamıza rağmen 3 puan için mücadele edeceğiz" derken,teknik patron Demirbakan istedikleri son

A+A-

DİYARBAKIRSPOR İDDİALI GİDİYORKartalspor maçı için İstanbul'a giden Yeşil-Kırmızılı ekipte yöneticiler ve teknik heyet galibiyet için ümitli. Futbol Şube Sorumlularından Akçadağ,"deplasmanda olmamıza rağmen 3 puan için mücadele edeceğiz" derken,teknik patron Demirbakan istedikleri sonuçla döneceklerini iddia etti.

SALİH AKÇADAĞ : "TARAFTARA GÜVENİYORUZ"...

Futbol Şube Sorumlularından Salih Akçadağ,İstanbul'un Diyarbakırspor için seyirci bakımından deplasman olmadığına dikkat çekerek,Kartalspor maçında büyük tribün desteği beklediklerini söyledi. Geçen sezon taraftarlarının desteğiyle yendikleri Kartalspor'u bir kez daha yenecek güçte olduklarını ifade eden Akçadağ,"İstanbul'da 1 milyondan fazla Diyarbakırlı ve milyonlarca doğu ve güneydoğulu var. Memleket ve Diyarbakırspor özlemiyle yanıp tutuşan bu vefakar insanlar her İstanbul deplasmanı sırasında takımımızı yalnız bırakmıyor. Cumartesi günü oynayacağımız maçta da bize ayrılan tribünün dolacağına inanıyoruz. Kartalspor kulübü taraftarlarımız için 15 YTL bilet fiyatı belirlemiş ancak hiç bir olumsuzluk taraftarlarımızın maça gelmesini engellemeyecektir. Geçen sezon olduğu gibi yine Kartalspor'u yenerek İstanbul'daki taraftarlarımızı mutlu edeceğiz" dedi.

"HALUK BUĞDAYCI'NIN ÖLÜMÜNDEN BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUK"

Akçadağ,kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Diyarbakırspor'un eski yöneticilerinden Haluk Buğdaycı'nın vefatından dolayı ise büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Akçadağ,"Buğdaycı ailesinin Diyarbakırspor'a önemli hizmetleri olmuştur. Kulübümüzde Süper Lig'de başarıyla yöneticilik yapan sevgili Haluk Buğdaycı'nın ani ölümü bizi çok üzdü. Aynı zamanda yönetim kurulu arkadaşımız Hakan Buğdaycı'nın ağabeyi ve Diyarbakırspor'un eski genel kaptanlarından Mustafa Buğdaycı'nın da oğlu olan Haluk Buğdaycı'ya Allah'tan rahmet dilerken,Hakan kardeşimiz,Mustafa amca ve ailesine de başsağlığı diliyoruz"  dedi.

DEMİRBAKAN 3 PUANA İNANDIĞINI SÖYLEDİ...

Teknik Direktör Coşkun Demirbakan ise, Kartalspor maçında puan veya puanlar hedeflediklerini belirterek, "Moral ve motivasyon açısından iyi durumdayız. Kartalspor maçında hedefimiz puan veya puanlar almak. Zevkli ve çekişmeli bir maç olacak. İstanbul'daki taraftarlarımızın her zamanki gibi yine maça büyük ilgi gösterip, stadı doldurmasını ve bizi desteklemelerini istiyoruz. Taraftarlarımızın da desteğiyle İstanbul'dan istediğimiz neticeyi alırız" dedi.

Diyarbakırspor'un İstanbul seferi başladı. Hazırlıklarını tamamlayan Yeşil-Kırmızılı takım,bu sabah THY'nin tarifeli uçağıyla İstanbul'a giderek Kartal semtinde bulunan Titanic otelde maç saatine kilitlendi.  Bilindiği gibi bu deplasmanın otel,uçak ve tüm ulaşım giderlerini iş adamı Zeynel Yüce karşıladı.

Diyarbakırspor'da Barış Ataş dışında sakat ve cezalı futbolcu bulunmazken,Malatyaspor galibiyeti primlerinin bugün dağıtılacağı açıklandı. Yönetimin futbolculara 2.5'şer bin YTL ödeme yapacağı belirtilirken,Cumartesi günü Kartalspor'la oynanacak maçın primleri ise 4 bin YTL'ye çıkarılmıştı.