1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor kapatılsın diye dilekçe verdiler
Diyarbakırspor kapatılsın diye dilekçe verdiler

Diyarbakırspor kapatılsın diye dilekçe verdiler

2009 Ylının süper lig ekiplerinden Diyarbakırspor kötü yönetimler sonucu 4 yıl içinde kendini bir anda amatör ligde buldu.

A+A-

Kulübün borçlarından ötürü kimsenin sahiplenmek istemediği Diyarbakırspor'da, Mahkeme Abdulkadir Duran'ı kayyum olarak atamıştı.

Son gelen bilgilere göre bir kısım kulüp çalışanı mahkeme heyetine kulübün kapatılması yönünde dilekçe sunduğu öğrenildi. Yaklaşık 1.5 yıldır maaş alamadıklarını gerekçe göstererek, 45 yıllık Diyarbakırspor'un kapatılması için mahkemeye dilekçe sunan kulüp çalışanları, kulüp adına kayıtlı bulunan arsanın icra yoluyla satılarak, maaşlarının vermelerini istedikleri iddia ediliyor.

"YASAL OLARAK MÜMKÜN DEĞİL"

Çalışanların bu tutumuna karşılık, Kayyum Abdulkadir Duran,  "Çalışanların veya herhangi birinin isteğiyle kulübün kapanması mümkün değil. Dernekler Kanunu ve yönetmeliklere göre buna karar verecek olan sadece kulübün gerçek sahipleri olan başta halk, sonra kulüp delegeleridir. Böyle bir durum yokken, bu şekilde dilekçe ile kulübün kapatmak hiç kimsenin tasaarufunda değildir. Mahkeme heyetine, bende bu kulübün Kayyum Başkanı olarak kimsenin böyle bir tasarrufu olamayacağına dair yazı göndereceğim. Bizler yılların köklü kulübü, kente ve bölgeye namzet olmuş Diyarbakırspor'u nasıl kurtarabiliriz, ne yapabiliriz diye düşünürken bir de böyle işlerle karşılaşıyoruz" dedi.

"İHANET ETTİLER"

Öte yandan Diyarbakırsporlu taraftarda duruma tepki göstererek, kınama mesajı yayınladılar. Diyarbakırspor Dernekler Birliği Yönetimi adına konuşan, Dernek Başkanı Ramazan Tugay şunları söyledi: "Kimsenin bu kulübü kapatmaya gücü yetmez. Çalışanlar kendi menfaatlari için koca Diyarbakırspor'u kapattırmak istemeleri ihanetten başka bir şey değildir. Zaten yasal olmayan bu durumu mahkemenin de kabul etmeyeceği inancındayız. Çalışanların yaptıklarını kınıyoruz. yazıklar olsun. Ayrıca geçtiğimiz gün kulübün boşlatılması için, kulüb demirbaşları sayım işlemi yapıldı. Ben  maalesef gözyaşlarımı tutamadım İçim sızlıyor, yüreğim titriyor. Bu kadar zalim bir kent görmedim. Diyarbakırspor kimlere basamak oldu, kimlerin ceplerini doldurdu, bugün bir paçavra köşeye atıldı ve yok olmanın eşiğine getirildi.. Herkes başını kuma gömmüş, yazıklar olsuın. Başka bir şey demeye dilim varmıyor. Organizasyon düzenleyerek ödül dağıtanlar neden çıkıpta bu duruma tepki göstermiyorlar, bu da bu memleketin gerçeği ve acı kaderidir."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum