1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor kapanabilir (Kongre Günü)
Diyarbakırspor kapanabilir (Kongre Günü)

Diyarbakırspor kapanabilir (Kongre Günü)

Spor Toto 3.Lig ekiplerinden Diyarbakırspor'da yarın kongre günü.

A+A-

Daha önce 23 Şubat 2013 tarihinde yapılan ve 6 Mart 2013 tarihine ertelenen kongre yarın yapılacak.

Kayyum Yönetiminden yapılan açıklamaya göre, yarınki kongrenin 06.03.2013 Çarşamba günü kulüp binasında saat 14:00'de  yapılacağı kaydedildi.

Yaklaşık 3 ay önce Diyarbakır 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'nce Diyarbakırspor'a kayyum olarak atanan Uğur Diyarbakırspor'un geçmiş yıllardan borçları nedeniyle büyük sıkıntı yaşandığını belirterek, şöyle dedi:

''45 yıllık geçmişe sahip kulübün sıkıntısını aşması için çok büyük çaba sarf ettim. Ancak gerekli desteği bulamayınca bu çabalarım yetersiz kaldı. Bunun sonucunda 23 Şubat 2013 günü kararı almıştık. Yapılan kongrede çoğunluk sağlanmayınca 6.3.2013 tarihine ertelenmişti. . Yarın ki kongrede de talipli olan çıkmaması veya yönetim oluşmazsa Diyarbakır 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne gidip, kayyum görevini iade edeceğim.'' dedi.

Yarın yapılacak kongrede talipli çıkmaması halinde görevi iade edecek olan Kayyum Yönetiminin yerine yeni bir atama yapılamayacak ve Mahkeme Derneğin doğrudan feshine karar verebileceği, bu şekilde 45 yıllık koca çınar tarihe karışmış olacak.

Öte yandan Kongre delegelerinin yarın kongrede, divandan kulüpten alacaklı olanların isimlerinin tek tek okunmasını isteyecek ve Kulübün kapatılması için önerge verecekleri öğrenildi.

DİYARİNSESİ.ORG

HABERE YORUM KAT