1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor İşid'e lanet yağdırdı
Diyarbakırspor İşid'e lanet yağdırdı

Diyarbakırspor İşid'e lanet yağdırdı

Spor Toto 3.Lig 2.Grup takımlarından Diyarbakırspor A.Ş, son dönemlerde yaptığı katliamlarla gündeme gelen Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) adlı terör örgütünün eylemlerini kınadı.

A+A-
BAŞKAN İLHANLI :'BU CİNAYET ŞEBEKESİNİN KATLİAMLARINI PROTESTO EDİYORUZ'
 
Yeşil-Kırmızılı Kulübün Başkanı Feyzi İlhanlı, Filistin, Suriye ve Irak'ta insanlığın yüzkarası niteliğinde katliamlar yaşandığına dikkat çekerek,IŞİD'ın kadın,çocuk ve yaşlı demeden masum insanları hunharca katletmesinin kendilerini derinden sarstığını söyledi.
 
'İNSANLIK İÇİN UTANÇTIR'
İlhanlı,”Yaşadığımız coğrafya başta olmak üzere dünyanın her yerinde yaşanan bu gibi olaylara sessiz kalamayız. Bu hem bu halklara ait olmanın,hem de insan olmanın gereğidir. İsrail'in Filistin halkına yönelik katliamlarını kınamıştık IŞİD adlı cinayet şebekesinin yaptığı katliamlar ve basına sızan vahşet görüntüleri  insanın kanını dondurmaktadır. İnsanlığın utanç tablosu olan bu eylemleri yapanları şiddetle kınıyoruz,en hafif tabirle lanetliyoruz. Din,dil,ırk ve mezhep ayırmaksızın kendileri gibi düşünmeyen herkesi katleden bu gibi yapılar insanlık için büyük tehlikedir. Hiçbir şey bu masumlara uygulanan zülmü ve vahşeti haklı kılamaz. Hiçbir kutsal  ve bilhassa 'haksız yere bir insanı ölüdüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir' diyen yüce dinimiz islamda bunun yeri yoktur. Kulüp ve camia olarak herkesi bu cani örgüte tepki göstermeye ve mazlum halkların yanında yer almaya çağırıyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT