1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor için yeni yönetim çalışması
Diyarbakırspor için yeni yönetim çalışması

Diyarbakırspor için yeni yönetim çalışması

Geçtiğimiz hafta yapılan kongrede çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle hafta sonu yapılacak olan Diyarbakırspor kongresi için adaylar bekleniyor.

A+A-

Güneydoğu'nun süper lige ilk yükselen ekiplerinden olan 45 yıllık kulübün sonu ne olacak. Son 1 yıldır kayyumlar eliyle yönetilen Diyarbakırspor son 4 sezonda, 4 lig birden gerilemiş amatör liglere düşmüştü. Bu yıl liglere girip, girmeyeceği yapılacak olan kongrenin sonucuna göre kaderi belirlenecek olan Diyarbakırspor'da umutlar gittikçe azalıyor. 13 Temmuz 2013 tarihinde çoğunluk aranmaksızın yapılacak olan kongrede, liste çalışması haberi geldi.

VALİLİK VE BELEDİYE NE DURUYOR?

Yeşil-Kırmızılı renklere gönül veren taraftarların endişeli bekleyişleri sürüyor. Diyarbakırspor Taraftarları Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay'ın verdiği bilgilere göre, valiliğin bu konuda etkin ve öncü olmasını istediklerini, kente yeni atanan Vali Cahit Kıraç'tan randevu talep ettiklerini belirterek şunları söyledi: "Diyarbakırspor'un borcu özellikle çok büyük gösteriliyor. Kulübün abartıldığı kadar borcu yok. Kulübü kapatmak asla bir çözüm değil. Diyarbakırspor hangi ligde olursa olsun asla değerinden sevgisinden bir şey kaybetmez. O bölgenin en büyük marka değeri olan bir kulüptür. Bugün batı kentlerine bakıyorsunuz, 100 bin nüfuslu ilçe takımları basit bir köfteci sponsoruyla süper liglerde mücadele ederken, 2 milyonluk dev bir kentin sembolü yok edilyor. Kentin Valiliği, Belediyelerini bu duruma duyarsız kalmaları asla kabul edilebilir bir durum değil. 11 Milletvekilini meclise taşıyan bu kentin takımına yapılan bu zulüm Allaha reva mı?. Neden bu sesi duymuyorlar, bu kulübün kapanmasını isteyen güçlerin kim olduklarını da artık çok net biliyoruz. Günü geldiğinde bu halk onlarada hesap sormasını elbet bilecektir. Bu kulübün kapanması kime ne sağlayacak, ne getirecek anlamak mümkün değil.

ADAYLIK ÇALIŞMASI VAR

Biz Diyarbakırsporlu taraftarlar kulübe sahip çıkılmasını istiyoruz. Bazı olumlu gelişmeler var, çok sevdiğimiz bir arkadaşımızın da liste çalışması var. Sonuna kadar destek olacağımızı şimdiden söyleyebilirim. Bizim amacımız asla makam, mevki değil. Koltuk derdimiz yok, bunu her yerde söyledim. Kulübe sahip çıkanları sırtımızda o koltuğa taşır ve sonuna kadar destek oluruz. Yeterki samimi olsunlar, Görüşme halindeyiz, sonuçlanınca açıklarız. Aday yoksa bizim listemiz hazır, bu konuda tüm spor camiasının çoğu ile görüştük desteklerini aldık. Amacımız Diyarbakırsporu yaşatmak bunun dışında bir gayemiz yok" dedi.

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

HABERE YORUM KAT

3 Yorum