1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor herkesi mutlu etmeli
Diyarbakırspor herkesi mutlu etmeli

Diyarbakırspor herkesi mutlu etmeli

Spor Toto 3.lig takımlarından Diyarbakırspor’un başarılı olup üst ligleri çıkamaması taraftarlarını üzüyor.

A+A-

Artık Yeşil – Kırmızılı caima başarı istiyor mutlu olmak istiyor.1968  Yılında  kurulan Diyarbakırspor’un devamı olan Yeni Diyarbakırspor’un başarılı olamaması kente üzüntü kaynağı oldu. Diyarbakırspor’lu minik Sude Zanar’ın babası olan Abdullah Zanar, çok sevdikleri kulüplerinin takımının kendilerini mutlu etmesini istediklerini belirterek, “ Diyarbakırspor kentimizin bir simgesidir, tüm yaş gurupları bu sevgiyi artık tatmak istiyor. Bu kente çok ayıp 3.lig yakışmıyor.

 

Bu benim tek fikrim değil, tüm Diyarbakır’ın ortak görüşü. İki tane profesyonel takımımız  var, ne yazıkki alt liglerde oynuyorlar bizleri oralarda temsil ediyorlar. Ama  bizim kentimizin yarısı bile  olmayan kentlerin takımları PTT 1.liginde veya süper ligde. İki milyon Diyarbakır’ın takımları 2. Ve 3. Ligdeler.

 

Bu da yetmezmiş gibi stad sorunu var, komşu kentlerimiz yeni stadlarında oynuyorlar ama biz onları çok geriden takip ediyoruz.Sahipsizliğimizi her konuda spor’da da ispat ediyoruz. Nerde yetkililer nerde Diyarbakır’ı mecliste temsil edecek milletvekilleri. Destek verende yok arayan soranda yok. Evlerimizde takımlarımızın başarısızlığı yüzünden huzurumuz kaldı, yüzlerimiz gülmez oldu “ dedi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler