1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "Diyarbakırspor halkın takımı olmalıdır"
"Diyarbakırspor halkın takımı olmalıdır"

"Diyarbakırspor halkın takımı olmalıdır"

Diyarbekirspor Kulübünün şartlı olarak devretmek istendiğinin kamuoyuna açıklamasına eski Başkan Şenyiğit'ten cevap geldi.

A+A-

Diyarbakırspor'un son kulüp Başkanı, ve aynı zamanda bu ismin yaşatılması için gereken tüm adımları atarak birleşmede en önemli görevi üstlenen taraftarın çok sevdiği isimlerin başında gelen Şeyhmus Şenyiğit yaptığı açıklamada, kulübün halkın takımı olması gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi:

"KULÜPTEN UZAKLAŞTIRDILAR"

"3 Yıl önce DİYARBAKIRSPOR ismini ve misyonunu yaşatmak için arkadaşlarımla beraber kulübü yeni Diyarabkırspor(Diyarbekirspor)a misyon üstlenme görevi verdiğimiz de hiçbir bedel istemeden ve sadece tek bir şartla vermiştik.O şart sadece ve sadece halkın takımı olmakla olacaktı.Burdan halk takımı için geniş açıklama yapmama gerek yoktur,zaten bilinen gerçeklerdir.3 yıl içinde hiçbir adım atılmadığı gibi eski yöneticilerden yani misyonu devredenler, yeni yönetimlerden öyle veya böyle bir şekilde ya uzaklaştırılmışlardır ya da görevi bırakmak zorunda bırakılmışlardır.

3 yıl içinde evet sportif anlamda çok başarı elde etmiş diyebiliriz keşke şampiyonluk ile taçlandırılmış olsa daha da bir güzel olacaktı.

Bizlerin şimdiye kadar susmasının nedeni sadece ve sadece başarısızlığa kılıf aranmaması ve bazı taraftar liderlerinin sürekli düzelecek sabredelim demesindendir.. VelhasıL 3 yıl sonunda harcanan onlarca para verilen emekler bir yana, kar-kış demeden her türlü zorluğa katlanan ve destek veren taraftarlarımızın üzüntüsü de bir yanadır.

"İLHANLI'NIN EMEKLERİ İNKAR EDİLMEZ, ANCAK"

En son bu sezon sonunda gerekli adımlar atılacak denmişti oysa ki bakıyoruz başkan kulübü devredeceğini ve şevkinin kırıldığını söylüyor.
Hiç kimse bu başkanın tabi ki gitmesini istemez,sonuçta kulübü kimseye muhtaç ettirmemiştir ve borçsuz bir kulüp bırakmıştır.
Lakin kulüp açıklamalarına bakıldığında istedikleri şartlarla kimsenin göreve gelmeyeceğini biliyorlardır...

"SİYASETLE BAĞI OLMAYACAKSA"

Peki madem göreve geleceklerin siyaset ile bağlantısı olmayacak neden daha önce Abdurrahman Yakut'a Teklif götürüldü, neden vali belediye başkanları ziyaret edildi ve destek istendi, Neden denizli maçında hakem maçı katlederken siyasi ırkçılık dendi...

Bu şehirde doğmuşsanız zaten ister istemez siyasi bir duruşunuz vardır...

Siyasetin hayatın ta kendisidir, doğal olarak da yaşamın bir parçasıdır. Spor ayrı siyaset ayrı şeylerdir. Önemli olan bunları ayrıt etmektdir.

"YA KULÜBÜ ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE DEVREDİN, YA DA HALK KULÜBÜ YAPIN"
O yüzden ya kulübü tamamen ve şeffaf devredin yada halk kulübü olma yolunda adımlar atın...
Hiç kimsenin ne makamınızda, ne de paranızda gözü vardır. sadece ve sadece amaç misyonu gerçek anlamda üstlenmenizdir..

Eğer ki şevkiniz kırılmışsa yine halkın seçeceği birine görevi devredebilir, sponsor olabilir hatta onursal başkanlığınızda devam eder, denetleme ve mali hesaplarda yine kontrolünüzde olabilir bu şekilde bu kulübü yürütebilirsiniz...
Halka karşı biz misyonu nasıl verdiğimizi zaten hep açıkladın,zor değil sizlerde halk takımı olma yolunda adımları ivedilikle atın...
Benim ve arkadaşlarıma verilen halk desteği için çok çok teşekkür ederim lakin bizler birileri varken asla göreve göz koymayız şuan kulüp madden iyi yönetiliyor sadece bzı eksiklikler vardır onlarda tamamlanması basit şeylerdir.
Kısaca maaşlı lişiler ile değil gönüllü kişiler ile kulüp yönetilmelidir....
Maaşlı sadece personel ve futbolcu olmalıdır...

"MAAŞLI YÖNETİCİ OLMAZ" 

Biz DİYARBAKIRSPOR misyonunu birilerinin üstlenmesini isterken ne bir bedel istedik ne de o kişinin siyasi görüşünü ve yaptığı işi sorgulamadık...Şimdi misyonu devam ettirmek isteyenlerden siyasi bağlantısı olmayacak demeniz anlamsı. Madem böyle bir niyet varsa, ,devir alan kişi kendi kendini borçlandıracak böyle bir devir olabilir mi?  Bu ne demektir, şirket benim adıma kalacak sen gelip yöneteceksin ve zarar etmeyeceksin,  bende istediğim zaman gelir şirketimi senden alırım anlamı çıkmaktadır. . böyle bir mantık insan doğasına da aykırı bir durumdur. Bu tutumdan vazgeççilmeli ve gerçek anlamda bir takım adımlar atılmalıdır.

"HALK TAKIMI OLMASI İÇİN KONGREYE GİDİLMELİDİR"

Eğer samimiyet var ise dernek olarak kongreye gidilir orda her şey açıklanır bir muhasebeci ve noter ile şirket devredilir her şey bu kadar basittir.Ha alan kişi zarar mı verecek kulübe zaten siz bireysel olarak birşey yapamazsınız ama onurlu halk ve AZRAİL taraftar gurubu kim olursa olsun o kulübü zarara sokacak kişiye zaten haddini fazlasıyla bildirir kimseye gerek kalmaz. Amaç  "Bakın biz bırakıyoruz dediğimiz halde bile kimse gelip sahip çıkmadı" algısı ve izlenimi yaratmak olmamalıdır.

DİYARBAKIRSPOR misyonunu yüklerken ne şartlar koyduk, ne bir bedel istedik,  halk takımı olabilmesi için biliyorsunuz bu taşın altına girdik. buyrun gelin kamuoyu önünde veya canlı yayında tartışalım. halkımız ve taraftarımız kararını versin...

Bu arada bir spor kulübü için siyasi duruşumuzu bozacak veya inkar edecek değiliz...Bu kadar para ve emek boşuna harcanmamalı.Yazıktır,günahtır....

Mesele memleket ve değerlerimiz olduktan sonra bizler her türlü hizmetkar olmaya hazırız...Makamları değil, gönülleri fethetmek onurdur,şereftir,gururdur bizler için..Başkanlık görevini bize layık gören halkımıza çok teşekkür ederiz.

"SİYASİ KİMLİĞİMİZ ELBETTE VARDIR"

Şehrimiz,takımlarımız ve halkımız hakkında her şeyin hayırlısı olmasını dileriz...Bu arada bu misyonu verirken ben ve arkadaşlarım yalnız başımıza vermedik, basından arkadaşlar ve taraftar ile birlikte bir şeyleri başarmak adına yaptık..  eğer ki bir eksiklik varsa herkesin hesap sorması gerekir sadece benden hesap sorulması da gerçekten üzücüdür...
Şmdi yapılması gereken tek şey aynı başkan ile devam edip idari yapıya şekil vermekle beraber, tüm kesimlerri kucaklayıcı, birleştirici adımlar atmaktır...
DİYARBEKİRSPOR a ve Tüm DİYARBAKIR kulüplerine başarılar diler saygılarımı sunarım...

HABERE YORUM KAT