1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırspor Gözü yaşlı, Haluk Buğdaycı Ebediyete Göçtü
Diyarbakırspor Gözü yaşlı, Haluk Buğdaycı Ebediyete Göçtü

Diyarbakırspor Gözü yaşlı, Haluk Buğdaycı Ebediyete Göçtü

Genç yaşta ebedi yolculuğa çıkan Buğdaycı'nın ani ölümü başta spor camiası olmak üzere Diyarbakır'da büyük üzüntü yarattı.

A+A-

Diyarbakır'lı işadamı Haluk Buğdaycı, kalp yetmezliğinden dolayı dün sabaha karşı tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Araştırma Hastanesi'nde Hakk'ın Rahmetine kavuştu. Evli ve 4 çocuk babası Buğdaycı'nın ani ölümü iş ve spor camiasını yasa boğdu.

 

Diyarbakır'ın tanınmış simalarından işadamı Buğdaycı, aniden fenalaştı. Yakınları Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan Buğdaycı, ilk tedavisinin ardından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Tedavi altına alınan Buğdaycı, sabah 04.00 sıralarında kalp yetmezliğinden dolayı yaşamını yitirdi.

Sabah saatlerinde ailesi tarafından cenazesi Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Morgunden alınarak, Ulucami'ye getirildi. Öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Buğdaycı'nın naaşı, Mardinkapı Asri Mezarlığı'na götürüldü. Gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlanan Buğdaycı'nın ani ölümü iş ve spor camiasını derinden üzdü. Buğdaycı'nın cenazesine, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Yenişehir Belediye Başkanı Fırat Anlı, AK Parti İl Başkanı Ahmet Fikret Öcal ile çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi,  iş ve spor camiasınından çok sayıda kişi katıldı.  Buğdaycı'nın evli ve 4 çocuk babası olduğu öğrenildi

Diyarbakır'daki spor ve iş camiası dün beklenmedik bir ölüm haberiyle sarsıldı. 2001-2002 sezonunda Diyarbakırspor'un Süper Lig'de yöneticiliğini yapan iş adamı ve Diyarbakır'ın tanınmış ailelerinden Buğdaycıların sevilen siması Haluk Buğdaycı,kalp krizine yenik düşerek sevenlerini yasa boğdu. Evinde gece saat 01.00 sularında rahatsızlanan 42 yaşındaki iş adamı,önce Diyarbakır Araştırma Hastanesi'ne  (eski devlet hastanesi) kaldırıldı. Burada yeterli müdahale yapılamadığı için Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edilen Buğdaycı,yolda hayata gözlerini yumdu. Ölümü spor ve iş camiasında derin üzüntü yaratan Buğdaycı,Ulu Camii'de kılınan öğle namazından sonra Mardinkapı Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze törenine spor ve iş camiasından çok sayıda kişi katılırken,Diyarbakırspor'un yönetim kurulu üyesi olan merhumun kardeşi Hakan Buğdaycı ile 1987-88'de Diyarbakırspor'da genel kaptanlık yapan babası Mustafa Buğdaycı ayakta güçlükle durabildi.

İş camiasında sevilen,spora ve Diyarbakırspor'a olan merakıyla da ilgi çeken ve Diyarbakırspor'a önemli hizmetleri olan bir aileyi temsil eden Haluk Buğdaycı'nın genç yaşta vefat etmesi,ailesinin yanı sıra sevenlerinin ve spor adamlarının da göz yaşı dökmesine neden oldu. Buğdaycı'yı son yolculuğunda yalnız bırakmayarak dualarını esirgemeyen spor ve iş adamları,Diyarbakır'ın hem sporda hem de iş camiasında önemli bir ismi kaybettiği fikrinde birleşti.