1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor galibiyet umuduyla
Diyarbakırspor galibiyet umuduyla

Diyarbakırspor galibiyet umuduyla

Diyarbakırspor, yeni teknik heyetiyle hazırlandığı Refahiyespor maçı için Cuma günü Erzincan'a gidecek.

A+A-
DİYARBAKIRSPOR, YARIN ERZİNCAN'A GİDECEK
Son çalışmasını Diyarbakır'da yapacak olan Yeşil-Kırmızılı takım, öğleden sonra karayolu ile yola çıkacak. Teknik Sorumlu Ramazan Erin,takıma olan güvenlerinin sonsuz olduğunu ifade ederek, iyi mücadele edip 3 puanla dönmek istediklerini söyledi.
 
Futbolcular maçın havasına girdi
Diyarbakırspor, ligin 12.haftasında Pazar günü deplasmanda yapacağı Erzincan Refahiyespor maçı hazırlıklarını bugün tamamlayıp,Erzincan'a doğru 3 puan yolculuğuna başlayacak. Maçın hazırlıklarını   Seyrantepe tesislerinde yaptığı taktik çalışmasıyla sürdüren Diyarbakırspor'da sarı kart cezalısı Fahrettin, Pazar günkü maçta takımdaki yerini alamayacak.  Takımda sakat futbolcu bulunmazken,idmanlarda bir hayli neşeli olan futbolcuların Derincespor maçındaki puan kaybı ve daha sonra yaşanan gelişmelerin etkisinden kurtularak maça adapte olduğu gözlendi.
 
Teknik heyetten yoğun mesai
 Yardımcıları Erdal Elgörmüş ve Ramazan Boşnak'la beraber idmanların yanı sıra günün önemli bir bölümünde takıma zaman ayırarak futbolcuları maça hazırlamak için çaba gösteren teknik sorumlu Ramazan Erin, iki gruba ayırarak çift kale maç yaptırdığı takıma idman boyunca sık sık uyarılarda bulundu. Takımın kalitesine olan inancını dile getiren teknik patron Erin,3.Lig'de başarılı olmak için iyi mücadelenin şart olduğunu söyleyerek, Erzincan'dan 3 puanla dönmeyi hedeflediklerini söyledi. 
 
'Takımda başarı için potansiyel var'
Erin,"3.Lig'in en önemli özelliği mücadeleye dayanmasıdır. O gün iyi hazırlanan,iyi motive olan ve iyi mücadele eden başarılı oluyor. Yıldız sahada kazanmak için her şeyini yapan ve bunu doğru olarak ortaya koyan futbolcudur. İsimler elbette önemli ama daha önemli olan takım oyunudur, bütünsel olarak kazanmanın gereklerini yerine getirmektir. Takımımızda bu kalite ve potansiyel var. Bunu sahada göstermemiz lazım. İşte o zaman başarı gelir. Hiç bir maça 1 puan için çıkmak gibi lüksümüz yok. Erzincan'a kazanmak için gidiyoruz." dedi.

HABERE YORUM KAT