1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor faşist saldırıyı kınadı
Diyarbakırspor faşist saldırıyı kınadı

Diyarbakırspor faşist saldırıyı kınadı

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor kulübü, Sarıyer Teknik Direktörü Turhan Özyazanlar'a bir grup faşist tarafından yapılan saldırıyı kınadı.

A+A-
DİYARBAKIRSPOR'DAN TURHAN ÖZYAZANLAR'A YAPILAN IRKÇI SALDIRIYA KINAMA
Yapılan açıklamada,”Bu olay ırkçılık ve faşist düşüncenin ne kadar tehlikeli olduğunu, ırkçılık ve faşist duygulara sahip olmanın bir hastalık olduğunu ortaya koymak adına ibretlik bir örnek teşkil etmektedir. Bu düşüncedeki insanların insani duygularını yitirerek,her insanın tepki göstermesi gereken vahşetler ve zülümleri bile insan olduklarını unutturmuşçasına savunur hale geldiklerini bu olayla bir kez daha öğrenmiş olduk. 
 
'Kabul edilemez bularak kınıyoruz'
Bütün dünyanın ibretle takip ettiği,kınadığı ve kabul edilemez bulduğu Kobani'deki katliamlara tepki gösteren paylaşımlar yaptı diye insanlara saldırmak insanlık düşmanı çetelerle aynı duygu ve düşünceleri paylaşmaktır. Gerek saha içi ve gerekse saha dışındaki örnek davranışlarıyla bildiğimiz, futbolumuzda son dönemlerde mumla aranan karakter ve duruşa sahip olan sayın Turhan Özyazanlar ile Diyarbakırlı olan yardımcı antrenörlerine yönelik ırkçı ve faşist saldırıları şiddetle kınayarak, sorumluların bir an önce tespit edilmesini ve yargıya teslim edilerek hak ettikleri cezayı almalarını diliyoruz.” denildi.

HABERE YORUM KAT