1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor direk 2.Lig'e?
Diyarbakırspor direk 2.Lig'e?

Diyarbakırspor direk 2.Lig'e?

DİYARİNSESİ.ORG - (ÖZEL HABER) TFF'den radikal kararlar Yabancı kuralının değişmesinin ardından 3. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri'nde kulislerde büyük bir iddia ortaya atıldı... Yarın yapılacak açıklama ile Spor Toto 3. Lig'in kaldırılacağı öne sü

A+A-
3. LİG KALDIRILACAK İDDİASI
 
Terim'in açıklaması beklenen en büyük karar, 3. Lig'in tasfiye edilmesi. İddiaya göre; 3. Lig kaldırılacak. 3. Lig takımlarından, TFF tarafından belirlenen kriterlere uyan takımlar, bir üst lige çıkarılacak. Kriterlere uymayan takımlar, BAL (Bölgesel Amatör Lig) takımı olarak mücadele edecek. Böylece TFF kaynak, işgücü, emek ve bütçesi daha verimli kullanılacak.
 
DİYARBAKIRSPOR 2.LİGE
 
TFF ve UEFA'nın ısrarla üstünde durduğu mali disiplinden kesinlikle taviz verilmeyeceği yönünde, önümüzdeki sezon TFF'nin bu kriter başta olmak üzere belirleyeceği kriterlere uyan kulüpler 2.Lig kaetorisine, bunun dışında kalan diğer kulüplerin ise Bölgesel Amatör Liglere (BAL) gönderileceği kanaati hakim. Borçsuz kulüpler içinde yer alan Diyarbakırspor'un kriterlere uyumu tam, bu demek oluyorki önümüzdekis ezon bu kararlar alındığı zaman Yeşil-Kırmızılı ekip bir üst lige çıkacak takımlar arasına ismini yazdırabilecek.

HABERE YORUM KAT