1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor' dan Adana'ya Dostluk mesajı
Diyarbakırspor' dan Adana'ya Dostluk mesajı

Diyarbakırspor' dan Adana'ya Dostluk mesajı

Yakut,"Adana şehri ve Adanaspor takımının yeri Süper Lig'dir. Bu maçta sonuç ne olursa olsun kazanan tarafın dostluk ve centilmenlik olmasını istiyoruz" dedi.

A+A-

 "ADANA ŞEHRİ VE ADANASPOR TAKIMI SÜPER LİG'İ HAK EDİYOR"

  Adanaspor'la Cumartesi günü deplasmanda oynayacakları Bank Asya 1.Lig 4.hafta karşılaşmasının uzun yıllar birbirleriyle karşılaşan iki camiaya yakışır bir dostluk ve centilmenlik havasında geçeceğine inandıklarını belirten Diyarbakırspor Futbol Şube Sorumlusu Dr Abdurahman Yakut,"Adana şehri ve Adanaspor takımının yeri Süper Lig'dir. Bu maçta sonuç ne olursa olsun kazanan tarafın dostluk ve centilmenlik olmasını istiyoruz" dedi.

-"ADANASPOR'UN ÇIKIŞI ALKIŞA DEĞERDİR"-

 Bank Asya 1.Ligi'nin ilk 3 haftasında 2 galibiyet ve 1 beraberlik alarak 7 puanla zirve yarışına ortak olan kupada da birinci kademeyi geçen ve ikinci kademede 24 Eylül Çarşamba günü deplasmanda karşılaşacağı Eskişehirspor'u da eleyerek gruplara kalmak isteyen Diyarbakırspor'un bir hafta içerisinde oynayacağı 3 önemli maçta önceliği Adanaspor deplasmanı. Sezonu kapatan Barış Ataş'ın dışında ciddi eksiğin bulunmadığı Diyarbakırspor'da sakatlığı bulunan Mutlu'nun maça yetişmesi bekleniyor. Kafilenin Cuma günü karayolu ile Adana'ya gidip kampa gireceği açıklanırken,Futbol Şube Sorumlusu Dr. Abdurrahman Yakut,rakipleri Adanaspor'a övgüler yağdırdı. Adana kentinin ve Adanaspor'un Süper Lig'de olmayı hak ettiğini vurgulayan Yakut,"Sanayisi ve ekonomisi,tarihsel mirasları,ülkeye yetiştirdiği finans ve beyin gücü ile Türkiye'nin en değerli kentlerinden olan Adana sporda da bir ekoldur. Yetiştirdiği önemli spor adamlarının yanı sıra köklü spor kulüpleriyle de çok önemli bir kenttir. Futbol kültürü denilince akla gelen ilk kentlerden olan Adana kenti ve Adanaspor'un yeri Süper Lig'dir. Büyük camiaları büyük yapan yaşadıkları sıkıntılı süreçlerden sonra pes etmeyerek ayağa kalkmasını bilmeleridir. Adanaspor'un yaşadıklarını kim yaşasaydı bugün amatör ligde bile olmayabilirdi. Kaldı ki bu hazin tabloları yaşayan köklü kulüpler de olmuştur. Adanaspor,Türk futbolunda ilerleyen yıllarda parmakla gösterileceğine inandığımız sayın Bayram Akgül ve ekip arkadaşlarının özverisi,fedakarlığı,Adana halkının da desteğiyle çok kısa sürede 3.Lig'den Bank Asya 1.Ligi'ne kadar yükselmiştir. İnanıyorum ki bu değerli kent ve alkışı hak eden takım hak ettiği Süper Lig'e de yükselecektir" dedi.

-"İLK VE SON KARŞILAŞMAMIZ DEĞİLDİR"-

Adanaspor'un ilk galibiyetini,Diyarbakırspor'un ise çıkışını  sürdürmek için maçı kazanmak istediğini belirten Dr. Abdurrahman Yakut,sonuç ne olursa olsun kazanan tarafın dostluk ve centilmenlik olmasını istediklerini söyledi. İki takım taraftarlarının el ele ve kol kola maç izlemesini istediklerini kaydeden Yakut,çıkacak sonuca da herkesin rıza göstermesi temennisinde bulundu. Yakut,"Diyarbakırspor ve Adanaspor yaklaşık 40 yıldır birbirleriyle karşılaşıyor. Dünya döndükçe ve Türkiye ligleri var oldukça daha nice karşılaşmalarımız olacaktır. Kaybedilen puanların telafisi kolay olur ama dostluklar kolay kolay elde edilmez. Bu maçta iki camianın geçmişine ve dostluğuna yakışacak temelleri güçlendirecek görüntüler ortaya çıkmasını arzu ediyoruz. Adanaspor camiasının bizi en iyi şekilde ağırlayacağına,hatta iki takım taraftarlarının mümkünse maçtan önce iki takım futbolcularını karşılıklı alkışlayacaklarına inanıyorum. Aynı şekilde biz de Adanaspor'u Diyarbakır'da bu güzel görüntülere nazire yaparcasına en iyi şekilde ağırlayacağız. Futbolda her türlü sonuç vardır. Cumartesi günü akşamı oynayacağımız maçta alınacak sonuca herkesin saygı gösterip rakibini tebrik etmesi gerekir" diye konuştu.