1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor Çınar'ı fethetti
Diyarbakırspor Çınar'ı fethetti

Diyarbakırspor Çınar'ı fethetti

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor, Çınar ilçesine giderek Çınar Belediyespor'la idman maçı yaptı ve halka buluştu.

A+A-
DİYARBAKIRSPOR, ÇINAR İLÇESİNE ÇIKARMA YAPTI…
BELEDİYE EŞ BAŞKANI CENGİZ :'DİYARBAKIRSPOR'UN BU GİRİŞİMİ YERİNDE VE ANLAMLIDIR'
 
Çınar Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Cengiz, Diyarbakırspor'un çevre il ve ilçelerle bütünleşmek adına başlattığı girişimi yerinde ve anlamlı bulduğunu ifade ederek, bu durumun halk nezninde olumlu sonuçlar vereceğini söyledi.
 
İLÇEDE İLK DURAK BELEDİYE BİNASI
Diyarbakırspor, Çınar'da ilk olarak belediyeyi ziyaret etti.  Belediye Eş Başkanı Ahmet Cengiz'in makamındaki ziyarette kulüp yöneticileri,teknik heyet ve futbolcuların yanı sıra Çınar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Yılmaz Bay ile Çınar Belediyespor yöneticileri de hazır bulundu. Diyarbakırspor'u Çınar'da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Eş Başkanı Cengiz, Süper Lig'de mücadele  etmiş bir markanın alt liglere düşmesinin acı verici olduğunu ancak Diyarbakırspor'un iyi bir yapılanma ile zamanla yeniden yükselişe geçeceğine inandığını söyledi. 
 
'FEYZİ İLHANLI'YI KUTLUYORUM'
Cengiz,”Maddi ve manevi olarak fedakarlık yapan Feyzi İlhanlı'yı kutluyorum. Bu iş sevgi,emek ve fedakarlık ister. Kendisi de bunun en güzel örneklerini veriyor. Diyarbakırspor'u ilçemizde görmekten ve misafir etmekten mutluluk duyduk. Bu girişim yerindedir ve anlamlıdır. Bu durum halk nezninde olumlu sonuçlar verecektir. Biz de belediye olarak ilçemize güzel bir spor tesisi yaptık. Bunu elbette yeterli bulmuyoruz ve daha bu yönde hizmetlerimiz devam edecek.” dedi.
 
AHMET CENGİZ'E DİYARBAKIRSPOR FORMASI
Ziyaretin sonunda Diyarbakırspor Futbol Yatırımları A.Ş Başkanı İhsan Yapıcı, Eş Başkan Cengiz'e isminin yazılı olduğu 21 numaralı Diyarbakırspor formasını hediye etti. Diğer eş başkan Rukiye Eryılmaz için hazırlanan forma ise Eryılmaz şehir dışında olduğu için Cengiz'e teslim edildi. Diyarbakırspor kafilesi, Eş Başkan Cengiz'le hatıra resmi çektikten sonra idman maçı için belediyeden ayrıldı. 
 
GENÇLER VE FAZLA ŞANS BULAMAYANLAR OYNADI
Yeni hizmete giren Çınar Stadı'ndaki idman maçında Diyarbakırspor, ligde fazla forma  şansı bulamayan futbolculardan kurulu kadro ile mücadele etti. 30'ar dakikalık iki devre halinde oynanan idman maçında sakatlıktan yeni kurtulan Ali Setirekli ile Kemer Tekirovaspor maçında forma giyen Seyfettin ve Mustafa Kuru da yer aldı. Diyarbakırspor, eski profesyonel futbolcular Sinan Kızıl ve Mustafa Geçkil'in çalıştırdığı Çınar Belediyespor'u Halil'in attığı golle 1-0 mağlup etti.
 
GÜNÜN SONUNDA DOSTLUK YEMEĞİ
Çınarlı sporseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Diyarbakırspor kafilesi günün sonunda Çınar Belediyespor'la dostluk yemeği yiyerek ilçeden ayrıldı. Diyarbakırspor yönetimi, gösterilen ilgi ve misafirperverlikten dolayı Çınar Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Cengiz,Çınar Belediyespor yönetimi, Çınar  Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Yılmaz Bay ile Çınar halkına teşekkür etti. Önümüzdeki günlerde hafta arasında Ergani ve Bismil başta olmak üzere diğer ilçelere de ziyaret ve idman maçı planlanıyor.
 
diyarbakirspor-cinarda22.jpg
 
diyarbakirspor-cinarda111.jpg
 
diyarbakirspor-cinarda333.jpg
 
 

HABERE YORUM KAT