1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor bu ligin Fenerbahçesi'dir
Diyarbakırspor bu ligin Fenerbahçesi'dir

Diyarbakırspor bu ligin Fenerbahçesi'dir

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor A.Ş Teknik Direktörü Mustafa Ceviz,Yeşil-Kırmızılı kulübün önemli taraftar potansiyeli nedeniyle alt liglere yakışmadığını söyleyerek rakip takımların kendilerine karşı özel motivasyonla sahaya çıktığını söyledi.

A+A-
DİYARBAKIRSPOR A.Ş TEKNİK DİREKTÖRÜ MUSTAFA CEVİZ :”BU LİGLERİN FENERBAHÇE VE GALATASARAY'IYIZ'
Ceviz,”Diyarbakırspor,bu liglerin Fenerbahçe,Beşiktaş  ve Galatasaray'ıdır. Bize karşı oynayan takımların iyi motive olması normal.” dedi.
 
'DEPLASMANLARDA SORUN YAŞAMIYORUZ'
Merkezi Erbil'de olan Rüdaw Tv, 3.Lig 2.Grup takımlarından Diyarbakırspor A.Ş'ye özel yer ayırdı. Takımın idmanını çeken televizyon ekibi, teknik heyet ve futbolcularla hem Türkçe hem Kürtçe röportajlar gerçekleştirdi.
Malatya'lı olduğunu, bölgede daha önce çalıştığını ve hem futbolcu,hem de teknik adam olarak şampiyonluklar yaşadığına dikkat çeken Teknik Direktör Mustafa Ceviz, Diyarbakır'da yaşamak istediği şampiyonluğun ise çok daha anlamlı olacağını söyledi. Ceviz,mücadele ettikleri ligde hiçbir takım ve şehirle sorun yaşamadıklarını,hatta her yerde çok iyi ağırlandıklarını ve Diyarbakır'a gelen takımları da en iyi şekilde misafir ettiklerini anlattı.
 
'RAKİPLER BİZE KARŞI İYİ MOTİVE OLUYOR'
Başkan Feyzi İlhanlı'nın tek başına olmasına rağmen maddi konularda takımı mağdur etmediğini, yönetici sayısının az olduğunu ancak kulübün kurumsal bir yapıda yönetildiğini belirten Ceviz, ligin en fazla seyirci desteğine sahip takımı olduklarını dile getirdi. Ceviz,”Rakip takımlar bize karşı daha iyi motive oluyor. Bunu doğal karşılıyoruz. Çünkü Diyarbakırspor, önemli bir markadır. Bu ligin Fenerbahçe,Beşiktaş  ve Galatasaray'ı gibi düşünün. Maddi imkanlarımız ve taraftar desteği olarak rakiplerimizin önündeyiz. Feyzi başkan bu işin ekonomik anlamda lokomotividir. Gerçekten elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Yönetici sayımız az ama kulüp kurum gibi yönetiliyor. Başarılı olmamız için olması gereken ortam ve imkanlar mevcüt.” dedi.
 
'PLAY-OFF'TA BİR İLKİ BAŞARMAK İSTİYORUZ'
Daha önce Diyarbakır'dan hiçbir takımın Play-Off'tan üst lige çıkamadığına işaret eden Ceviz,bir ilki gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Ceviz,”Matematiksel olarak direkt çıkma şansımız da var ama gerçekçi olmak gerekirse az. Play-Off'tan çıkma şansımızı yüksek görüyorum. Daha önce Diyarbakır'dan hiçbir takımın Play-Off'ta şampiyon olmaması bizi daha çok motive ediyor. Göreve geldiğimizde takım puan cetvelinde alt sıralardaydı. Devre arasında başkanımızın maddi desteğiyle yaptığımız transferler ve takımın iyi bir hava yakalamasıyla çıkış yakaladık. 11 haftadır yenilmiyoruz,4.sıraya kadar yükseldik. Diyarbakır medeniyetlerin beşiği olan, futbolun çok sevildiği marka bir şehirdir. Daha önce yaşadığımız şampiyonlukların aksine burada yaşayacağımız şampiyonluk çok daha anlamlı olacak.” ifadelerini kullandı.
 
MUSTAFA KURU :'ŞAMPİYON OLACAĞIZ'
Rüdaw TV'ye Kürtçe röportaj veren futbolcu Mustafa Kuru, takım olarak 2.Lig'e çıkmaktan başka şansları olmadığını söyledi.Kuru,”İyi bir teknik heyet ve futbolcu kadrosuna sahibiz. Kimin oynadığı önemli değil, önemli olan takımın başarısıdır. Takımda huzurlu bir ortam var. Taraftar konusunda sorunumuz yok. Bizi iç saha ve deplasman demeden her yerde destekliyorlar. Bir çok deplasman maçında kendi sahamızdaymışız gibi taraftar desteğimiz oluyor. Tek eksiğimiz şampiyonluk. Bunu elde etmek için çok çalışıyoruz. Feyzi başkan maddi konularda üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. Bu sezon 2.Lig'e çıkarsak Diyarbakır'ın spordaki geleceği için milat olacak. “ şeklinde konuştu.
 

HABERE YORUM KAT