1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor BAL Liginde misafir olacak
Diyarbakırspor BAL Liginde misafir olacak

Diyarbakırspor BAL Liginde misafir olacak

Diyarbakırspor Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay, Kayyum sonrası kulübü hiç vakit kaybetmeden kongreye götürüleceğini söyledi.

A+A-

Diyarbakırspor Kayyum Başkanlığına aday olan ve resmi başvuruda bulunan Tugay, çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü belirterek şunları ifade etti: "Biz Diyarbakırspor taraftarları olarak, kulübümüzü yaşatmak için bu yola baş koyduk. Bu kulübün gerçek sahibi sadece taraftarlarıdır. Dernekler Birliği Yönetimi,  olarak aynı zamanda kulübünde asli delegeleri olarak, Diyarbakırsporun kapatılmasını isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz.

Bizleri beğenmeyenler, hakkımızda atıp tutanlara soruyorum, peki sizler ne yapıyorsunuz, nasıl bir çözüm ya da destek öneriniz var?, tek çözüm bulmuşlar "kapatılsın, kurtulalım" böyle bir mantık olabilir mi?.Bol keseden atmak buna denir, evet trilyonlarımız yok, ama çabamız, gayretimiz en önemlisi sevgimiz var.

KAYYUM DEĞİL, KONGRE OLACAK

Kayyum için resmi başvurumun sonucunu bekliyorum, hafta içi bununla ilgili bir açıklama olur. Biz kulübün bir yönetimi olmasını ve en azından bu sezon Bal liginde mücadele etmesini istiyoruz. Bu nedenle kayyumun belirlenmesi sonrası, delegeler olarak hemen kongre kararı alınmasını isteyeceğiz. Kayyum ben olurum veya bir başkası olur, bu hiç farketmez, kayyumun asli görevi kulübü kongreye götürerek yönetimin oluşmasını sağlamaktır. Bizim fikrimiz bu yöndedir. Çağrı yapacağız, gelsinler aday olsunlar, boş konuşmanın hiç anlamı yok, kim görev almak istiyorsa buyursunlar gelsinler. Baktık kimse çıkmıyor, biz aday olacağız. Bu saatten sonra kimsenin kaşına gözüne kurban değiliz, kimin sevgisi varsa, gelir aday olur. Diyarbakırspor'un amatörlerde sürünmesi, ya da kapatılması kimlere yarıyor, kimler bunu istiyor bunları iyi ayırt etmek gerekiyor.

Diyarbakırspor'un bu durumda olması kentin utanç kaynağıdır. Bu yıl BAL Liginde misafiriz, önümüzdeki sezon mutlaka 3.Lige çıkmak tek hedefimiz olmalıdır. Düzgün bir yönetim olduktan sonra Diyarakırsporun isminin ne zorlukları yendiğini herkese göstereceğiz.

33 MİLYON UYDURMADIR

Diyarbakırspor'un emin olun çok fazla borcu yok, ortaya atılan rakamlar hepsi uydurma ve şişirmedir. Bunları bizzat yüzlerine söyledim, çıksınlar söylesinler. Belkide Türkiye liglerinde en az borcu olan bir kaç kulüpten bir tanesi Diyarbakırspordur. Tek sorun sahipsizliktir, kimse hesap sormamış, herkes bir yol tutturmuş. Ben 35 yıldır bu kulübün içersindeyim, yıllardır görmediğim yönetim, görmediğim başkan  kalmadı. Tek sorun yönetememektir. Bizimde geçmişte yanlışlarımız oldu ben bunları defalarca söyledim, onların suçlarına, yanlışlarına evet diyerek ortak olduk. Bunun bedelinide çok ağır ödedik. Bundan sonra bu yanlışların asla bir daha yapılmayacağının sözünü verdik.

Ben koltuk sevdalısı  değilim, benim amacım Diyarbakırsporun yaşatılması içindir. Bunu yaparken bir yerleri rahatsız ettiğimi biliyorum. Bizleri beğenmediklerini, kendilerini dev aynalarında gördüklerini çok iyi biliyoruz. Ama taraftarlar kimin ne olduğunu, en iyi bilendir. Bizlere bu kutsal mücadelemizde destek olan herkese teşekkür ediyorum.

Eski Başkanlarımızdan Çetin Sümer ile görüştük, bazı konularda kendisinden destek istedik. Sağolsun bizlere destek olacağını söyledi, kendisine teşekkür ediyorum.

GALATASARAY'I BEKLİYORUZ

Galatasaray'ın  Barış, Kardeşilk ve dostluk adına Diyarbakır'a gelmeleri için bir çalışma başlatılmıştı. Bununla ilgili neler yapılacağı konusunda, kayyum sonrası Sayın Valimizle, Sayın Emniyet Müdürümüz ve Gençlik Spor ile görüşeceğiz. Elbette Galatasaray gibi bir kulübün böyle bir düşünce ile kentimize gelmesi ve bir dostluk maçı yapması hem sürece, hemde barışa çok olumlu katkı yapacaktır. Diyarbakırspor olarak onları burada ağırlamanın onurunu yaşatacağız"

DİYARİNSESİ.ORG / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT