1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor asla kapatılmayacak
Diyarbakırspor asla kapatılmayacak

Diyarbakırspor asla kapatılmayacak

Diyarbakırspor Kayyum Başkanlığına aday olan, Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay destek ziyaretlerine başladı.

A+A-

Bu sezon BAL Liginde mücadele edecek olan Diyarbakırspor'un kapatılmaması için and içtiklerini ve sonuna kadar mücadele edeceklerini belirten Tugay şunları ifade etti: "Diyarbakırspor'u yaşatmak için her yolu deneyecek, destek sunacak herkesi ziyaret edeceğiz. 

Herkes bir yol tutmuş, bu takıma altermetif oluşturmanın peşine düşmüşler. Diyarbakırspor dururken bir başka takımın, hele ki şahıs takımlarının Diyarbakırspor'un asla yerini alamayacağını kafalarına artık soksunlar. Ancak kendileri çalar, kendileri oynarlar. Biz Taraftar Dernekleri olarak, Diyarbakırspor ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor dışında kalan şahsa münhasar kulüplere ne desteğimiz ne de işimiz olmayacak. 

Büyükşehir Belediyespor alnının akıyla, bileğinin gücüyle 2.Lige yükselmiştir. Başlarında bulunan çok değerli bir insan ve spor adamı olan Sayın Metin Kılavuz'u ziyaret ettik, tebrik ettik. Önümüzdeki sezon maçlarına da giderek tam destek vereceğiz.

Diyarbakırspor'un kapatılması için özel uğraş verenler var. Amaçlarının ne olduğunu bu kentte bilmeyen yok. Kendilerini objektif ve dürüst olarak tanıtıyorlar. Günlerdir çarşaf gibi kulübün borcunu, şişirme gayreti var. Borcu 33 Milyon göstererek kapatılsın diye bir yerlere mesaj gönderiyorlar.  Çünkü amaçları farklı, zihniyetleri bu. Bu kulüp sayesinde bir yerlere gelen, kendilerine kimlik, iş, aş bulanlar bugün Diyarbakırsporun kapatılması için uğraş veriyorLar, bunlar bu kentin yüz karalarıdır.

Diyarbakırspor'un şahıslara olan borçları hiç önemli değil ve kulübün önünüde tıkamıyor. Kulübün önüne engel borçlar sadece sporculara olan borçlardır. Bunları da toplasan  5-6 Milyon TL'dir. Bununda 2 Milyon TL'ye çözüleceğini, şişirenlerde çok iyi biliyorlar. Ben iddia ediyorum gelsinler 2 Milyon TL ortaya koysunlar eğer 1 kuruş borç kalırsa bu kenti terketmeye hazırım. Alacağı olan tüm sporcularla tek tek görüştük, bir çoğu alacağından yüzde 5'e, Yüzde 10'a razılar, hatta kimisi muhattap bulamadığını, alacağından komple vazgeçmeye dahi hazır olanlar var, fakat düzgün bir yönetim bulamadıkları için, kimse bir şey yapmamış öyle kalmış.

Biz taraftar olarak, bu kentin utanç kaynağı olan bu durumu temizlemeye ant içtik. Gerekirse kayyum, daha sonra yönetim oluşsun diye  uğraş vereceğiz, bu olmazsa biz yeni yönetimi oluşturarak bu işi çözeceğiz. 

Geçtiğimiz gün 1.Sulh Hakimliğine resmi başvurumu yaptım. Sonuç bugün yarın gelir. Bunun dışında destek ziyaretlerine başlıyoruz. Kimseden nakit 1 kuruş beklentimiz yok, sadece iaşe, malzeme, ulaşım gibi giderlerimiz olacak.  Sayın Valimizin destek sözü var, kayyum olduktan sonrada yine kendisini ziyaret edeceğiz. Önümüzdeki günlerde DTSO Başkanlığına yeni yönetimlerine ve değerli başkanları sayın Ahmet Sayar'ı makamında ziyaret edeceğiz. Emniyet Müdürümüz sayın Recep Güven'i  ziyaret edeceğiz. 

Amacımız Diyarbakırspor'u yaşatmaktır, bu yolda yanımızda olanlar zaten olur, olmayıp önümüze köstek olanları da bundan böyle neler yaptıklarını da isim vererek tek tek kamuoyuna açıklayacağımıda burdan ifade etmek istiyorum. Bu kulübün kapatılmasını dört gözle bekleyenlerin heveslerini kursaklarında bırakacağız"

 KAYNAK: DİYARİNSESİ.ORG

HABERE YORUM KAT