1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor AŞ'den sağduyu çağrısı
Diyarbakırspor AŞ'den sağduyu çağrısı

Diyarbakırspor AŞ'den sağduyu çağrısı

DİYARBAKIR- Spor Toto 3. Lig'de mücadele eden Diyarbakırspor AŞ'nden yapılan açıklamada sağduyu çağrısı yapıldı.

A+A-

Bölgeyi ve ülkeyi hem ekonomik hem sosyal açıdan rahatlatan, huzur ortamını inşa eden barış sürecinin bir takım karanlık odaklar tarafından bozularak 1990 ve 2000'li yıllardaki ürkütücü tablonun geri getirilmek istendiği belirtilen açıklamada, “Barışa, sevgiye ve kardeşliğe ekmek su kadar ihtiyaç duyan bu coğrafyada yaşanan her ölüm bu bölgenin parçası olarak yüreğimizi parçalıyor.

Yüzyıllardır acılarla boğuşan bu kadim toprakların artık ölümlere değil barışa ihtiyacı var. Huzur ve barış umutlarının tesis edildiği süreçte yaşanan son olaylar bizi derinden yaralamıştır. Lice'de hayatını kaybeden hemşerilerimizin acısını tüm benliğimizle paylaşarak kendilerine Allah'tan rahmet, başta kederli aileleri olmak üzere Lice halkına ve bölge halkına başsağlığı, olayda yaralananlara da acil şifalar diliyoruz” denildi.

“HALKIMIZI SAĞDUYUYA DAVET EDİYORUZ”

Dileklerinin bölgeyi yeniden eski günlerine çevirmek isteyen karanlık odakların heveslerinin kursaklarında kalması olduğu belirtilen açıklamada, “Barış sürecinin zarar görmesi ve sabote edilmesi en çok bölge halkının yüreğini ve yaşamını yaralayacaktır.

Bu nedenle sağduyu ve aklı elim hareket edilmesini temenni ediyoruz. İnanıyoruz ki yaşadığı tüm acılara, baskılara ve haksızlıklara rağmen barış söyleminden vazgeçmeyen, savaş baronlarına karşı dik duran halkımız yaratılmak istenen oyunu da bozacaktır.

Diyarbakırspor AŞ olarak sadece sportif anlamda değil sosyal anlamda da bu halka karşı yükümlülüğümüz var. Toplumsal barışa zarar veren her olumsuzluğa karşıyız” ifadeleri kullanıldı.


(HA-YRT-ÖZ-Y)

HABERE YORUM KAT