1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor ankete ateş püskürdü
Diyarbakırspor ankete ateş püskürdü

Diyarbakırspor ankete ateş püskürdü

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakır'da Diyarbakırspor'un İstanbul takımlarının gerisinde kaldığı ankete Kulüpten yaylım ateşi cevap geldi.

A+A-
Bilyoner.com sitesinin ülke genelinde yaptığı ankete Diyarbakırspor resmi fan sitesi üzerinden tepki dolu bir açıklama yapıldı.
 
Diyarbakır'da, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin gerisinde kaldığı ile ilgili anketin inandırıcı olmadığını ve asıl amacın Diyarbakırspor gibi anadolu kulüplerinin önünün kesilmesi hedeflendiği belirtilen kulüp açıklamasında şunlara yer verildi:
 
 
46 yıl önce şanla ve şerefle kurulan büyük Diyarbakırspor, idari ve mali hatalar başta olmak üzere yapılan akıl almaz hatalarla yıllar önce hayal bile edilemeyen kötü konumlara düşmüştür. 'Efsaneler sendeler ama yıkılmaz' misali küllerinden doğan Diyarbakırspor son dönemlerde taraftarlarından aldığı güç ve destekle şahlanarak marka değeri yeniden yükselmiştir. Geleceğe umutla baktığımız ve önemli hedefler belirleyerek büyük hayaller kurduğumuz dönemde aleyhte yapılan bazı çabalarla moral ve motivasyon bozukluğu yaratılarak büyük Diyarbakırspor'u yeniden ayağa kaldırma çalışmalarının önü kesilmek istendiğini seziyoruz. Bu çalışmalardan biri de bir takım internet siteleri ve sanal ortamda yapılan uydurma, gerçeklikten ve bilimsellikten uzak taraftar anketleridir. Bilyoner.Com adlı bahis sitesinin yaptığı anket de bu bağlamda Diyarbakırspor ile halkımız arasındaki gönül bağlarını koparmayı hedeflemektedir. 
 
ANADOLU KULÜPLERİNİN YAKASINDAN DÜŞÜN…
Gerek bizler ve gerekse büyük Diyarbakırspor taraftarı bu tezgahın perde arkasındaki sinsi plan ve yaratılmak istenen algının farkındadır. Kamuoyu yanıltmayı amaçladığı her yönden net olan bu sanal anketi yapanları şiddetle kınayarak, Diyarbakırspor ve diğer Anadolu kulüplerine takoz olmaktan vazgeçmeye çağırıyoruz. Anadolunun değerleriyle uğraşmaktan vazgeçin. Ülke kaynaklarının adaletsiz ve acımasız şekilde '3 Büyükler' diye tabir edilen İstanbul kulüplerine peşkeş çekilerek ülke futbolunun bu kulüplerden ibaret sayıldığı bir ortamda kıt ve kısıtlı imkanlarla ayakta durmaya çalışan anadolu kulüplerinin yakasından düşün.
 
BU ANKETLERİN İNANDIRICILIĞI YOKTUR…
Kamuoyunun şunu bilmesini isteriz ki bu gibi anlayışların amacı algı operasyonlarıyla Diyarbakırspor gibi çınarların önünü kesmektir. Bu gibi anketlerin sonuçlarını kabul etmiyoruz ve öz değerlerine bağlı halkımıza hakaret olarak görmekteyiz. Diyarbakırlı kendisine ait spor markası Diyarbakırspor'un olduğu yerde İstanbul kulüplerini tutmaz. Bu anket yapılırken saha çalışması ve yüzyüze görüşmeler neden yapılmadı?.İnternet ortamında yapılan bu gibi uydurma çalışmaların sonucu hangi akla dayanarak gerçekmiş gibi gösteriliyor?.
 
DİYARBAKIR İÇİN TEK BÜYÜK DİYARBAKIRSPOR'DUR…
Diyarbakırspor'u Diyarbakır'da tutulan takımlar sıralamasında İstanbul takımlarının gerisinde göstermek kentimize ve markamıza yapılacak en büyük hakarettir.
Diyarbakırlı için tek takım Diyarbakırspor, tek büyük de Diyarbakırspor'dur. Bu gibi sanal çalışmalarla toplum mühendisliği yaparak bir çok alanda yozlaştırmaya çalıştıkları Diyarbakır'ı sporda da özünden uzaklaştırarak yozlaştıracağını düşünenlere en güzel cevabı,”tek aşk Diyarbakırspor' nidalarıyla halkımız verecektir. Aynı yanlışı tekrar ettirmeleri halinde bu gibi yapılarla mücadelemiz hukuk içerisinde kalmak süretiyle kampanyalar yaparak devam edecektir. 

HABERE YORUM KAT