1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor, “Alçak saldırıyı kınıyoruz”
Diyarbakırspor, “Alçak saldırıyı kınıyoruz”

Diyarbakırspor, “Alçak saldırıyı kınıyoruz”

Spor Toto 3. Lig ekiplerinden Diyarbakırspor A.Ş. HDP Mitinginde Diyarbakır halkına yapılan saldırıyı sert bir dille kınadı.

A+A-

 “Halkımızı ve barışı hedef alan alçak saldırıyı kınıyoruz” denilen açıklamada halkın provokasyonlara meydan vermemesi çağrısında bulundu.


 “Kan vampirlerini lanetliyoruz”


Yeşil kırmızılı kulüpten yapılan yazılı açıklamada, “Mazlum halkların kanına doymayan hain odaklar bir kez daha halkımızı ve barışı hedef aldılar.

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır mitinginde yaşanan acımasız, hain ve kahpe saldırı özelde bölge halkımızın huzurunu, genelde ise büyük çaba, emek ve bedeller ödenerek başarıya ulaştırılmaya çalışılan ülkedeki barış ve kardeşlik ortamını bozmayı hedef almıştır. Savaş baronlarını ve kan vampirlerini, kaos sevicilerini lanetliyoruz. Yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralı olanlara acil şifalar diliyoruz. Bu hain saldırıyı elbette unutmayacağız ama bunların inadına barış diye haykırmaya devam edeceğiz. Hedefledikleri kaos ve savaş ortamına asla izin vermeyerek hain plan ve kirli emellerini bozalım.

 

Halkımızı bu menfur olay karşısında metanetli olarak provokasyonlara fırsat vermemeye davet ediyoruz. Yetkililerden de bu vahşeti yapanların ve perde arkasındaki odakların tespit edilerek,alçakça saldırının bir an önce tüm çıplaklığı ile açıklığa kavuşturmalarını istiyoruz” denildi.

HABERE YORUM KAT