1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor A.Ş geliyor
Diyarbakırspor A.Ş geliyor

Diyarbakırspor A.Ş geliyor

Bölgesel Amatör Ligi'nde (BAL) mücadele eden Diyarbakırspor yönetimi 7 Eylül'de kongreye gitmeyi kararlaştırdı

A+A-
Diyarbakırspor'da olağanüstü kongre kararı alındı.
 
Kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Şeyhmus Şenyiğit, kulübün kapanmasını önlemek ve sorunları çözmek adına çaba sarf etmelerine rağmen sonuç alamadıklarını söyledi.
 
Diyarbakırspor'un kapanmasına karar verme yetkileri olmadığını bildiren Şenyiğit, şöyle konuştu:
 
''Büyük çabalara rağmen destek alamadığımız için sorunları çözemedik. Çünkü borç çok. Bu nedenle 7 Eylül için kongre kararı aldık. Kongre kulüp binasında yapılacak. Diyarbakırspor'u feshetme yetkisi bizde değil. Bu vebalin altına giremeyiz. Kulübün resmi olarak 20 milyon lira, gayri resmi olarak ise 50 milyon lira borcu var. Kongrede talipli olan varsa gelsin yönetimi alsın. Aksi takdirde yasal süreç işletilerek kapatılır. Kongrede yönetime güçlü bir aday çıkmazsa ve Diyarbakırspor yasal olarak fesih noktasına giderse Diyarbakırspor ile aynı adı ve renkleri taşıyan Yeni Diyarbakırspor'a destek vereceğiz.''
 
Yeni Diyarbakırspor ile yasal olarak birleşmenin mümkün olmadığını kaydeden Şenyiğit, şöyle devam etti:
 
"Yeni Diyarbakırspor yönetimi ile yaptığımız görüşmede kulübün halka mal edilmesi adına taleplerde bulunduk. O da aynı görüşte olduğunu söyledi. Kulübü şeffaf yöneteceğini, borçsuz, kimseye, siyasete ihtiyacı olmayacağını, amacının Diyarbakırspor ismini yaşatmak olduğunu, tesisleşmeye önem vereceğini, renkleri ve amblemi aynı olan ileride resmi prosedüre adını Diyarbakırspor A.Ş olarak değiştireceğini ifade etti."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum