1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor A Haber'de kaçırmayın
Diyarbakırspor A Haber'de kaçırmayın

Diyarbakırspor A Haber'de kaçırmayın

Diyarbakırspor, Türkiye'nin önemli haber televizyonlarından A Haber'e konu oldu.

A+A-
DİYARBAKIRSPOR, A HABER'DE ELE ALINACAK
 
Doğu ve Güneydoğu takımlarının, ülkedeki profesyonel takımlar arasında sadece yüzde 5'lik oranı oluşturmasının nedenleri üzerinde araştırma yapan A Haber ekibi,bölgedeki 11 profesyonel takımdan olan Diyarbakırspor'u ziyaret ederek çekimler yaptı, röportajlar gerçekleştirdi.
Kulüp binasındaki çekimlerde Futbol Şube Sorumlusu Cemal Doğrul ve Teknik Direktör Fethi Çokkeser'le röportaj yapan ekip, yeni kulüp otobüsü ve futbolculardan da görüntüler aldı.
 
PROGRAM CUMARTESİ GÜNÜ YAYINLANACAK
 
Diyarbakırspor'la ilgili çekimlerin Cumartesi günü A Haber'de ekrana getirileceği bildirildi.
 
Futbol Şube Sorumlusu Doğrul, ülkedeki 127 profesyonel takımdan sadece 11'inin Doğu ve Güneydoğu'dan olmasının en önemli sebebinin tesisleşme,alt yapı ve maddi kaynak yetersizliği olduğunu söyledi.
 
'EŞİT ŞARTLARDA YARIŞMIYORUZ'
 
 Bu bölgedeki şartlar ile diğer bölgelerdeki şartların eşit olmadığını belirten Doğrul,”0-24 yaş arası 450 bin genç nüfüsün olduğu Diyarbakır'da var olan tesis sayısı ve imkanlar çok yetersiz. Bu haliyle alt yapıya da kulüplerin geleceğine de yansıyor. Ayakta kalan bizim gibi kulüpler de büyük zorluklar yaşıyor. Devletin yerel yönetimlerle ciddi bir işbirliği yaparak bölgeye karşı pozitif ayrımcılık yapması ve sporu ayağa kaldıracak hamleler yapması lazım. Yerel yönetimlerde de eski anlayış yok. Onlar da bir şeyler yapmak istiyor, bazı önemli tesis hamleleri var. Ama bunlar yeterli değil. Diğer bölgelerdeki kulüplerle eşit şartlarda mücadele etmiyoruz. Mesela grubumuzda 4 İstanbul,1 Bursa,2 Kocaeli,1 Çanakkale takımı var. Bunlar neredeyse hiç deplasmana çıkmayacak ama biz uzak deplasmanlara giderek bir defa maddi olarak yıpranacağız. Bu adaletsizlikler ortadan kaldırılırsa Doğu ve Güneydoğu futbolda hak ettiği yere gelir yoksa futbol Marmara,Ege,Karadeniz ve Akdeniz arasına sıkışacak.” dedi.
 
diyarbakirspor,-a-haber'de…-(2)-002.jpg
'EN ÖNEMLİ SORUN FAKİRLİK'
 
Teknik Direktör Fethi Çokkeser ise,”Evet buralarda genç kesim fazla ama bunlar fakir ve yoksul ailelerin çocuklarıdır. Buralarda insanlar önce ekmek bulma derdinde. Tesis ve alt yapı desen zaten yok. Takımlar eşit şartlara sahip değil. Yarıştığımız kulüplerin arkasında kurumlar,siyaset ve şehirler var,bizde ise her şey birkaç insanın omuzunda. Devletin spora yatırım yapan fedakar insanlara destek olması lazım. Bir de tabi kulüpler yanlış transfer politikalarıyla bataklığa sürüklenmiş. Büyük kaynaklar heba edilmiş. Ama halk sporu çok seviyor. Doğru işler yapılırsa ve devlet bölgeye olan bakış açısını olumlu yönde değiştirirse gelecek güzel olabilir.” İfadelerini kullandı.
 

HABERE YORUM KAT