1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor 3 Puana Kilitlendi. Coşkun 2.Kaptan Oldu
Diyarbakırspor 3 Puana Kilitlendi. Coşkun 2.Kaptan Oldu

Diyarbakırspor 3 Puana Kilitlendi. Coşkun 2.Kaptan Oldu

Diyarbakırspor,mutlak 3 puan hesapları yaptığı Malatyaspor maçı hazırlıklarını akşam Atatürk Stadı'nda yaptığı taktik çalışması ve çift kale maçla tamamladı

A+A-

MALATYASPOR HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI.... 

Diyarbakırspor,mutlak 3 puan hesapları yaptığı Malatyaspor maçı hazırlıklarını akşam Atatürk Stadı'nda yaptığı taktik çalışması ve çift kale maçla tamamladı. Teknik heyet futbolcuları iki takıma ayırıp çift kale maç yaptırırken,bir süre yönettiği idmanı daha sonra saha kenarında izleyen teknik direktör Coşkun Demirbakan,oyuncularına yarınki maçın taktiğini uygulattı. Hafta başından beri yapılan idmanlarda hırslı ve istekli tavırlarıyla dikkat çeken Yeşil-Kırmızılılar,bu olumlu tabloyu çift kale maçta da sürdürürken,teknik heyet ayrıca rakip takımın olumlu ve olumsuz yönleri üzerine futbolculara taktik çalışması yaptırdı. Ligin ilk 6 haftasında kanatlarda sorun yaşayan Diyarbakırspor,yarınki maçta çift forvetle mücadele edip özellikle kanat akınlarından gelecek destekle gol bulmayı düşünüyor. İdmanda forvet oyuncuları Hüseyin,Coşkun ve Emrah'ın formda bir görüntü çizmesi sevindirirken,teknik heyet son haftalarda bireysel hatalardan dolayı yenilen gollere dikkat çekerek,savunma oyuncularını daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.  

İKİNCİ KAPTANLIK GÖREVİ COŞKUN'A VERİLDİ...

İdmandan sonra Ali Gaffar Okkan Tesisleri'nde kampa giren Diyarbakırspor'da takımın ikinci kaptanı değiştirildi. Hüseyin Kartal'ın ikinci kaptanlık görevini yürüttüğü takımda ikinci kaptanlık görevine sezon başında Ercan Agaçe getirilmişti. Yönetim ve teknik heyetin kararıyla ikinci kaptanlık görevi Ercan'dan alınıp tecrübeli oyuncu Coşkun Birdal'a verildi. Coşkun'un yaş ve tecrübe itibariyle teknik heyet ve futbolcular arasında iyi bir koordine görevi görüp takımda sevildiğine dikkat çeken yönetim bu kararı onaylayınca golcü oyuncu bu göreve getirildi.

Yeşil-Kırmızılı takım sezonun ilk yarısını kapatan Barış Ataş dışında yarınki maça tam kadro çıkacak. Sakatlıkları bulunan Coşkun,Emrah,M.Hanefi ve Mutlu'nun yapılan tedaviler sonrasında tamamen iyileşerek maça hazır hale geldiği açıklandı.