1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor 1968 resmen kuruldu
Diyarbakırspor 1968 resmen kuruldu

Diyarbakırspor 1968 resmen kuruldu

Diyarbakırspor 1968 Kulübü resmen kuruldu.

A+A-

Daha önce Yeni Diyarbakırspor'u kuran Bedirhan Akyol, bu kez Diyarbakırspor 1968 Kulübünün resmi olarak kurulduğunu açıkladı.

Diyarbakırspor'un 23 Milyon TL'yi geçen borçlarından kurtulamaması, kulüpten alacağı olan  alacaklıların vazgeçmemesi üzerine mevcut kulüp için hiç bir şey yapılamayacağı ortaya çıkınca yeni alternatifler kurulmaya başlandı.

DİYARBAKIRSPOR İSMİ YAŞATILACAK

Bunlardan biri daha Diyarbakır'da dün futbol hayatına başladı. Futbola 25 yılını veren Bedirhan Akyol, Süper Amatör'de mücadele eden Sanayispor takımını satın alarak, ismini Diyarbakırspor 1968 olarak tescil ettirmeyi başardı. Kulübün renklerinin ve amblebinin aynen Diyarbakırspor ile bire bir aynı olduğu öğrenildi.

Akyol yaptığı açıklamada, futbol'un Diyarbakır'da çöküş içerisinde olduğunu ifade etti. Bedirhan Akyol, mevcut Diyarbakırspor'un durumunun ortada olduğunu, borçlarını kimsenin karşılamasına imkan kalmadığını belirterek, ortaya çıkacak boşluğu doldurmak adına Diyarbakırspor 1968 kulübünün resmi olarak kurulduğunu açıkladı.

DİREK 3.LİGE ÇIKABİLİRLER.

Akyol, Diyarbakırspor 1968 Kulübünün bu yıl süper amatör'de mücadele ettiğini önümüzdeki sene gerekli takviyelerle BAL Ligine çıkarmak hedefleri olduğunu belirterek şunları söyledi: "Dİyarbakırspor 1968 kulübünün resmi olaak kurulumu gerçekleşti. Diyarbakırımıza hayırlı uğurlu olsun. Ben futbola 25 yılını vermiş biriyim. Bu yıl süper amatörde mücadele edecek olan takımımız önümüzdeki sene hedefi BAL ligine yükselmektir. Bunun yanında 3. Lig'den belki bir kulübün haklarını satın alarak, isminin değiştirmekte planlarımızda var. Bu şekilde direk 3.ligde de o yer alabiliriz. Bu konuda taraftarlarımızında görüşlerini aldık hepsi bizlere desteklerini sundular. Hedeflerimiz kentin dinamiklerini harekete geçirerek, gençlerimize yeni kapılar, yeni umutlar yaratmaktır. Bu kentteki futbol potansiyelini en iyi bilenlerdenim, bunu en iyi şekilde değerlendirerek, kentimize yakışır alt yapısı, tesisleri güçlü bir kulüp vaadediyoruz, herkese hayırlı olsun" dedi.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT

1 Yorum