1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor 1968 hayırlı olsun
Diyarbakırspor 1968 hayırlı olsun

Diyarbakırspor 1968 hayırlı olsun

Diyarbakır'da amatör futbola maddi manevi hizmet eden İşadamı Bedirhan Akyol, yeni bir kulübü daha Diyarbakır kentine armağan etti.

A+A-

25 Yıldan bu yana amatör spora çok büyük paralar harcayan İşadamı Bedirhan Akyol yepyeni bir kulübün daha kuruluşuna imza attı. Süper amatör Ligde mücadele eden Sanayispor'un ismini Diyarbakırspor1968 olarak TFF'ye tescil ettiren Akyol, daha öncede aynı yolla Yeni Diyarbakırspor'u kurarak kent futboluna sunmuş şampiyon yapmıştı.

AKYOL'DAN BİR TAKIM DAHA

Bundan 22 yıl önce Diyarbakır 500 Evlerspor'u alarak ismini Yeni Diyarbakırspor olarak tescil ettiren 17321.jpgAkyol, bu kulüp için trilyonlarca para harcamış ve 1 kuruş talep etmemişti. Onun başkanlığı döneminde 3.lige çıkma mücadelesini son final karşılaşmasında K.Maraş Belediyespor'a kaybetmişti. Finali kaybettikten sonra şampiyon kadroyuda cebinden harcayarak kuran ve liglere sokan Akyol daha sonra yaşanan bazı gelişmelerden sonra futbola bir süre ara vermişti İçindeki futbol aşkına yenik düşerek bu kez Sanayispor'u aynı yolla kuruluşunu tamamlayarak ismini Diyarbakırpsor 1968 olarak resmileştirdi.

EDİP EREN'E TEŞEKKÜR ETTİ

Akyol sitemize yaptığı açıklamada "Diyarbakırspor 1968 kulübümüz kentimize, halkımıza hayırlı olsun. Benim Diyarbakırpsor sevgimi aşkımı bilmeyen yoktur. Bizler Yeşil-Kırmızı renklerle doğmuş insanlarımız. Ben para olayını konuşmayı çok seven biri değilim, evet bugüne kadar belki rakam olarak çok büyük bedeller verimiş olsam da inanın bu kent için değeri olamaz. Ben Diyarbakır kenti için, gençlerimiz için çocuklarımız için yapılanları az bile görüyorum. Diyarbakırspor 1968 Kulübümüzün kuruluşunda olsun, bundan önceki Yeni Diyarbakırspor'un mücadelesine her türlü sıkıntımızda yanımızda olan değerli hemşehrimiz TFF Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Edip Eren beye bir kez daha teşekkür ediyorum. Gerçekten her başımız sıkıştığında bizim yanımızda olmuş, ender dost, adam gibi adam olan sayın Eren'in Diyarbakır futboluna emeği çok fazladır.

DİYARBAKIRSPOR'U İÇERDEN BİTİRDİLER

Bazen elma ile armutu karıştırmamak lazım, Diyarbakırspor'un çöküşünde kulübü içerden yıkmışlardı, kulübü yönetenler talan etmişlerdi, kurtaracak hiç bir şans bırakmamışlardı.. Sayın Eren değil kim olursa olsun hiç bir şey yapamazadı. Ben bile servetimi vereyim yeter ki Diyarbakırspor düzlüğe çıksın istedim ama inanın bizim  boyumuzu aşan işlerin döndüğü bir kulübe hiç bir şey yapma şansımız kalmamıştı. Ben hep diyorum, kulübün tüm borcu haram paradır bunu da her yerde çekinmeden söylüyorum. Yazık günah içimiz sızlıyor ama maalesef kent bileşenleri biraraya gelmedikçe mucize  beklememek lazım. Yeni Yönetim iş başına geldi onları canı gönülden destekliyorum, bir hemşerileri olarak ne zaman bana iş düşerse yapmak boynumuzun borcudur. Yıllar önce verdiklerimizin asla hesabını yapmadık. aslada yapmayız" dedi.

Diyarinsesi.Org ailesi olarak Diyarbakırspor 1968 Kulübüne başarılar diliyoruz. Bedirhan Akyol'u bu özverisinden dolayı şahsında kutluyor, Diyarbakır Gençliği adına kendisine hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz..

HABERE YORUM KAT

2 Yorum