1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor 12 bin liraya boyun eğdi
Diyarbakırspor 12 bin liraya boyun eğdi

Diyarbakırspor 12 bin liraya boyun eğdi

DİYARBAKIR - Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Diyarbakırspor'da geçen hafta para bulamadığı için gidemediği Maltepespor maçı üzüntüsü yaşanıyor.

A+A-

Geçen haftayı maça gitmediği için boş geçiren Diyarbakırspor'da yüzler gülmüyor. Yeşil-Kırmızılı kulübün kayyum kararının verilmesini beklediği belirtildi. Kulüp Müdürü İsmet Marsil, 12 bin lira bulamadıkları için İstanbul Maltepespor maçına gidemediklerini söyledi. Marsil, “Takımımıza olan duyarsızlık yüreklerimizi sızlattı. Kulüp olarak bugün kayyum atamasını bekliyoruz.

Ekonomik nedenden dolayı İstanbul deplasmanına gidemedik. Kafilenin gitmesi için gerekli olan uçak biletini alamadık. Maltepespor kulüp yöneticileri hafta içerisinde bizi arayıp, konaklama giderlerimizi karşılayacaklarını söyledi. Ancak uçak bileti parasını tedarik edemediğimiz için İstanbul'a gidemedik. Her maçtan önce eş güdüm değerlendirme toplantısı yapılıyor. Bu toplantıya kulüp temsilcileri, 4'üncü hakem, TFF temsilcisi ile sorumlu emniyet görevlisi katılıyor. Görüşmede TFF temsilcisine ekonomik şartlardan dolayı maça çıkmayacağımızı söyledik. Bunun üzerine TFF'nin Müsabaka Organizasyon Birimi'nden arandık. Onlara da aynı durumu ilettim. TFF de maça çıkmadığımız için rakibi 3-0 hükmen galip ilan edip, bizim 3 puanımızın düşürülmesini kararlaştıracak. Ayrıca bir maça daha çıkamazsak bir alt lige düşürüleceğiz. Çarşamba günü sahamızda Gümüşhanespor ile maçımız var. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” dedi.

 

 

(MG-AKK-S)