1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırlılar yeni stadın biteceğine inanmıyor
Diyarbakırlılar yeni stadın biteceğine inanmıyor

Diyarbakırlılar yeni stadın biteceğine inanmıyor

Diyarbakır Atatürk Stadının yerine yapılacak stadın 2016 Yılının 7 ayında biteceğine dair Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'un açıklamasının samami bir açıklama olduğunu, fakat stadın o tarihte bitirelemiyeceği bir çok Diyarbakır'lının fikir iddiası.

A+A-

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Diyarbakırspor taraftarlarından Necat Önal, “ Kentimizde yapılacak 33 bin kişilik stadın bir an evel bitirilmesi bizleri sevindirir. Sayın Valimiz Aksoy, iyi niyetiyle bu açıklamayı yapmış. Bunu herkes biliyorki Türkiye'de hiçbir inşaat gününde bitirilmez diğer aylara ve yıllara yayılır. 

Biz Diyarbakırspor taraftarları olarak yeni stadın 2016 yılının 7. Ayda tamamlanacağı belirtiliyor.Yüzde ikisi gerçekleşen stadın tamamlanması en azından 700 ila 800 günün içerisinde bitirileceğini biliyoruz. Türkiye'de bir çok kentte yapılan stadlarda çeşitli geçikmeler olmuştur. Bunu herkes biliyor.

Stadın ihalesinin yapılıp teslim edilmesi öne sürülen tarihte bitirilmez. Çünki şimdiden neyin ne olacağı önceden kestirilemez. Bizlerde taraftarlar olarak sahamızın bitirilmesini istiyoruz. Yapılan sözleşmeler hiçbir zaman içiresinde gerçekleşmemiştir. Diyarbakırspor en az 2,5 veya 3 sezon maçlarını Atatürk stadında oynamaya devam edeceğini ileri sürüyoruz. Zaten yeni stad bitirilmeden Atatürk stadı yıktırılamazki “ dedi.

 

(Diyarinsesi.org MY)
 

HABERE YORUM KAT