1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlılar Üsküdar İftarında buluştu
Diyarbakırlılar Üsküdar İftarında buluştu

Diyarbakırlılar Üsküdar İftarında buluştu

İSTANBUL - Üsküdar'daki binlerce vatandaş, Diyarbakırlılar Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı tarafından düzenlenen boğaz manzaralı iftar programında oruçlarını açtı.

A+A-

Diyarbakırlılar Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı, Üsküdar Sahilindeki iftar çadırında binlerce vatandaşa iftar yemeği verdi. Dakikalar öncesinden İstanbul Boğazı manzaralı iftar masalarındaki yerlerini alan vatandaşlar, ezanın okunmasıyla birlikte tuttukları oruçları dualarla açtılar. İftara CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in yanı sıra çok sayıda Diyarbakırlı iş adamı da katıldı.

"KARDEŞLİĞİN ZİRVE YAPTIĞI BİR AKŞAMI YAŞIYORUZ"
İftar programında vatandaşlara hitap eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen , "Bu güzel akşamda bizleri yalnız bırakmadınız davetimize icabet ettiniz, bu güzel iftar soframızın bereketine bereket katınız hepinize teşekkür ediyorum. Üsküdarımız bir kültür şehri, bir tarih şehri, aynı zamanda bir hoşgörü ve ramazan şehri. Bu akşam bu iftar soframızda kardeşliğin, dostluğun zirve yaptığı bir akşamı yaşıyoruz. Bu güzel iftar sofralarını hayırsever iş adamlarımızın kanaat önderlerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın katkılarıyla yapıyoruz. Bu iftar programımızın hazırlanmasında katkısı bulunan çok değerli dostlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

BARIŞ VE HUZUR OLGUSUNA VURGU
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ise, "Ramazanın bütün yurttaşlarımıza, bütün Türkiye'ye ve dünyaya barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Umuyorum ki çok daha güzel günlerde barış ortamında, huzur ortamında bir arada olacağız ve ramazan ortamlarını beraber paylaşacağız" dedi.
(FY-AS-Y)

diktav.jpgdiktav1.jpgdiktav2.jpg

HABERE YORUM KAT