1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlılar süper loto'ya umut bağladı
Diyarbakırlılar süper loto'ya umut bağladı

Diyarbakırlılar süper loto'ya umut bağladı

Diyarbakır'da özellikle işsiz vatandaşlar, 8 haftadır devreden lotonun 20 Milyonluk ikramiyesi için bayilerin önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.

A+A-

Süper Loto'nun 20 milyon'a koşan ikramiyesini kazanabilmek için Diyarbakırlılar, bayilerin önünde kuyruğa girerek, "ya çıkarsa" umudu ile kuponlarını yatırıyor.

TÜİK verilerine göre Türkiye'de işsizlik oranının en yüksek olduğu bölgede vatandaşlar umudu şans oyunlarında arıyor. Süper Loto'nun 8 haftadır devreden ve 20 milyon'a koşan ikramiyesini kazanabilmek için Diyarbakırlı vatandaşlar şans oyunları oynatan bayilerin önünde sıraya girdi.

GENÇLERE İŞ İMKANI SAĞLAYACAĞIM
Ofis Ekinciler Caddesi üzerinde şans oyunları oynatan bayide Süper Loto oynayan Mehmet Ali Erkaya (28) isimli vatandaş, yaklaşık 8 aydır işsiz olduğunu ve artık çareyi şans oyunlarında aradığını söyledi. "Ya çıkarsa" umudu ile Süper Loto oynamaya geldiğini vurgulayan Erkaya, "8 aydır işsizim. Çaresizlikten ne yapacağımı bilmiyorum. Cebimde bulunan 3-5 kuruşu da belki çıkar umudu ile şans oyunlarına yatırıyorum. 8 haftadır Süper Loto devrediyor. Bu hafta Süper Loto'nun yaklaşık 20 milyon Lira ikramiye vermesi bekleniyor. Bende bütün paramı bu oyuna yatırdım. Hemen hemen her hafta oynuyorum ancak şimdiye kadar bir ikramiye kazanamadım. Eğer kazanırsam çevreme olan borçlarımı kapatmak istiyorum daha sonrada iş yerleri kurarak bir nebzede olsa işsiz gençlere aş kapısı açmak istiyorum. Allah'tan ümit kesilmez. Bakalım inşallah çıkar" dedi.

ANNEME EV BABAMA ARABA ALACAĞIM
Umudunu şans oyunlarına bağlayan bir başka vatandaş Barış Koçer (24) ise, her hafta şans oyunlarının bütün türlerinden oynadığını kaydetti. Bugüne kadar ufak tefek ikramiyelerin dışında kayda değer bir para kazanamadığını dile getiren Koçer, "Her hafta cebimdeki bütün paramı şans oyunlarına yatırıyorum. Belki çıkarda hayatım kurtulur diye ama ne yazık ki şimdiye kadar 5-10 liradan başka para kazanamadım. Her hafta kazanırım umudu ile hayaller kuruyorum. Geleceğimi hayallerimde şekillendiriyorum ama her defasında sonuç yine hüsran oluyor. İnşallah bu hafta büyük ikramiye bana çıkar. 20 Milyon büyük bir rakam. Eğer bana çıkarsa ilk işim anneme bir ev babama da bir araba almak olacak. Kalan parayı da eğitimim için harcayacağım. Sabırsızlıkla sonuçların açıklanmasını bekliyorum" diye konuştu.

Öte yandan Süper Loto'nun 28 Kasım 2013 tarihinde yapılan çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 16 milyon 104 bin 149 lira 40 kuruş bu haftaya devretmişti. Sekizinci kez devreden büyük ikramiyenin bu hafta 20 milyon lirayı bulması bekleniyor.

İŞSİZLİK EN ÇOK BÖLGE İLLERİNDE
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Türkiye'de işsizlik oranının en yüksek olduğu iller bölge illeri olmuştu. Verilere göre, istihdam oranının en düşük tahmin edildiği iller sırasıyla, yüzde 28 ile Diyarbakır, yüzde 29.1 ile Siirt ve yüzde 29.5 ile Batman olmuştu. İşgücünün önemli bir göstergesi olan işgücüne katılma oranı, en düşük olduğu iller sırasıyla, yüzde 30.6 ile Diyarbakır, yüzde 33 ile Siirt ve yüzde 34.1 ile Mardin olmuştu.

HABERE YORUM KAT