1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlılar Siirt Gecesinde coştu
Diyarbakırlılar Siirt Gecesinde coştu

Diyarbakırlılar Siirt Gecesinde coştu

DİYARBAKIR - Siirtliler Derneği tarafından Diyarbakır'da bir otelde düzenlenen 'Siirtliler Gecesi' renkli görüntülere sahne olurken, geceye katılan AK Parti ve BDP'li vekiller ile bürokratlar, Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekerek eğlendi.

A+A-

Siirtliler gecesine katılan AK Parti Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ile Osman Ören, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ve Nursel Aydoğan, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven kol kola girerek halay çekti.

Gece Kürtçe şarkılar eşliğinde çekilen halayın ardından yapılan konuşmalarla devam etti. Devlet, millet ve bölge halkı olarak çok acılar çektiklerini belirten AK Parti Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran, artık bu kan ve acının sona ermesinin kaçınılmaz olduğunu belirterek bu sorunun sona ermesine kimsenin karşı çıkmaması gerektiğini kaydetti. Yaşanan olumlu havanın herkesi barışa odakladığını ifade eden Demirkıran, bu havanın herkeste bir barış umudu doğurduğunu söyledi.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven ise yaptığı konuşmada, Siirt'in bir aşk ve ilim şehri olduğunu aktararak, bu ilim ve aşkla yollarına devam edeceklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT